Janics egy rakás érmet nyert 2010-ben

2010.12.30. 10:35
A magyar sportolók 15 érmet gyűjtöttek világbajnokságokon olimpiai számokban 2010-ben, ebből öt volt arany, hat ezüst. Janics Natasa az éremhalmozó, két első helye mellett egy másodikat is szerzett, a férfiaknál Sidi Péternek jutott két érem.

2010-ben világbajnok lett Sidi Péter a kisöbű sportpuskások 3x40 lövéses versenyében, a kajakos Janics Natasa 200 méteren, Csipes Tamarával, Kovács Katalinnal és Benedek Dalmával együtt 500-on, ugyanezen a távon a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kettős, és lólengésben Berki Krisztián.

Második lett vb-n olimpiai számban Sidi légpuskában, Janics 500 méteren, a kenus Vajda Attila 1000-en, a Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos kajakpáros szintén ezen a távon, a cselgáncsozók 70 kg-os súlycsoportjában Mészáros Anett, és a párbajtőröző Szász Emese.

Harmadik helyen végzett a Tóth Márton, Mike Róbert kenupáros 1000 méteren, az ökölvívó Kovács Mária 75 kg-ban, a szabadfogású birkózó Hatos Gábor 74 kg-ban és a párbajtőröző Boczkó Gábor.