Magyar légfegyveres sikerek Szlovákiában

2011.01.10. 10:38

Biatovszki Máté a férfi puskások, Babicz Sára pedig a női pisztolyosok között győzött a hétvégén a szlovákiai Salában rendezett légfegyveres viadalon. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a mindössze 20 éves Biatovszki nagyszerű eredménnyel nyerte meg a viadalt, a 60 lövéses alapversenyt 597 körrel zárta, a fináléban pedig 103,6 kört ért el, így 700,6 körrel győzött, több mint hét körrel megelőzve a második helyezettet.

A tavalyi világbajnokságon a juniorok között sportpisztolyban ezüstérmes Babicz Sike Renátával volt nagy csatában, mindketten 378 körrel jutottak döntőbe. Ott azonban a fiatal nyíregyházi lövő sokkal pontosabban célzott, s végül 479,2 körrel győzött, Sike pedig 475,6 körrel lett második. A viadalon a női puskások között Miskolczi Júlianna (495,2 kör) a második, Szíjj Katinka (493,8) pedig a harmadik helyen végzett.