Német golfozó a világranglista élén

2011.02.28. 09:18

Hétfőtől a német Martin Kaymer vezeti a golfozók világranglistáját, miután egészen a döntőig jutott a 8,5 millió dollár összdíjazású WGC-Accenture Match Play-bajnokságon. Kaymer az Arizona állambeli Maranában a kieséses rendszerben lebonyolított viadalon szépen menetelt egészen a fináléig, ahol viszont simán kikapott a mind az öt napon szenzációs formában teljesítő angol Luke Donaldtól.

Az első hely mellé 1,4 millió dollárt is nyert Donald pályafutása legnagyobb sikerét aratta mostani győzelmével, mely előtt 2006-ban tudott legutóbb tornát nyerni a golfozók legrangosabb sorozatában, a US PGA Touron. Kaymer a ranglistán annak köszönhetően vette át a vezetést, hogy az eddigi első, angol Lee Westwood már a második körben, a legjobb 32 között kiesett.

A világranglistán jelenleg harmadik Tiger Woods még Westwoodnál is gyengébben szerepelt, már a szerdai, első fordulóban veszített.

Eredmények

A döntőben (36 lyuk): Luke Donald (angol)-Martin Kaymer (német) 3 ütés előny (16 lyuk)

A harmadik helyért: Matt Kuchar (amerikai)-Bubba Watson (amerikai) 2 ütés előny (17 lyuk)