Kreml Kupa - Gyenesei hatodik, Kovács tizenharmadik

2011.06.11. 17:38

Gyenesei Leila a hatodik, Kovács Sarolta pedig a 13. helyen végzett szombaton a Kreml Kupa meghívásos öttusaversenyen, Moszkvában. Győzött az ukrán Viktorija Terescsuk.

A verseny honlapja alapján a két magyar induló közül Kovács kezdett jobban, 840 pontos vívással a nyolcadik helyen állt az első szám után, míg Gyenesei 800-zal a tizennegyediken. Aztán az úszást utóbbi nyerte meg, előbbi pedig a harmadik legjobb időt érte el a 200 méteres távon. Lovaglásban Kovács egy akadálynál, Gyenesei kettőnél hibázott, így három számot követően Kovács harmadik, míg Gyenesei ötödik volt, a lövészetekkel megszakított futásban azonban mindketten visszacsúsztak.

Eredmények:
1. Viktorija Terescsuk (ukrán) 5412 pont
2. Jekatyerina Huraszkina (orosz) 5356
3. Anasztaszja Prokopenko (fehérorosz) 5300
...6. Gyenesei Leila 5272
...13. Kovács Sarolta 5096

Vasárnap a férfiak küzdenek az érmekért és a helyezésekért az első alkalommal zajló, százezer dollár összdíjazású viadalon. A 24 meghívott között ott van a 2009-ben egyéni világbajnok Marosi Ádám, illetve Kasza Róbert.