Iráni, amerikai és fehérorosz aranyérem a birkózó-vb zárónapján

2011.09.18. 20:50 Módosítva: 2011.09.18. 20:58

Iráni, amerikai és fehérorosz versenyző nyert aranyérmet vasárnap az isztambuli olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon.

Szabadfogású 66 kg (46 induló), világbajnok: Mehdi Taghavi Kermani (Irán), 2. Jonemicu Tacuhiro (Japán), 3. Dzsabrajil Haszanov (Azerbajdzsán) és Livan Lopez Azcuy (Kuba),...24. Wöller Gergő. A döntőben: Taghavi Kermani-Jonemicu 2-0 (1-0, 3-0)

Szabadfogású 74 kg (45 induló), világbajnok: Jordan Burroughs (Egyesült Államok), 2. Szadeg Szaid Gudarzi (Irán), 3. Asraf Alijev (Azerbajdzsán) és Davit Hucisvili (Grúzia),...32. Hatos Gábor. A döntőben: Burroughs-Gudarzi 2-0 (3-2, 4-1)

Szabadfogású 120 kg (31 induló), világbajnok: Alekszej Semarov (Fehéroroszország), 2. Biljal Mahov (Oroszország), 3. Dzsamaladdin Magomedov (Azerbajdzsán) és Davit Modzmanasvili (Grúzia),...17. Ligeti Dániel. A döntőben: Semarov-Mahov 2-0 (1-0, 1-0)

Oroszország végzett négy arany-, két ezüst- és négy bronzéremmel az Isztambulban vasárnap befejeződött olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság éremtáblázatának élén. A magyarok Sastin Marianna révén egy ezüstéremmel a 17. helyen zártak. Az isztambuli olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság éremtáblázata: