A férfi asztalitenisz-válogatott is továbbjutott

2011.10.09. 22:45

A női után a magyar férfi válogatott is bejutott a legjobb nyolc közé a Gdanskban zajló asztalitenisz Európa-bajnokság csapatversenyében, miután vasárnap esti mérkőzésén drámai csatában legyőzte az esélyesebb fehérorosz együttest.

Harczi Zsolt csapata 3-2-re bizonyult jobbnak riválisánál úgy, hogy a mindent eldöntő ötödik meccsen, 2-2-es játszmaállásnál, a döntő szettben elment a csarnokban az áram. A kényszerszünet mintegy 15 percig tartott, majd a folytatásban Fazekas Péter hozta a mérkőzést, így a magyar csapat bravúrt bemutatva bejutott a negyeddöntőbe. Hogy hétfőn melyik válogatott lesz az ellenfél, az a később sorra kerülő sorsoláson derül ki.

Csapatverseny, férfiak, B csoport, 3. forduló: Magyarország-Fehéroroszország 3-2, Oroszország-Anglia 3-0. A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Oroszország 6 pont, 2. (és negyeddöntős) Magyarország 5, 3. Fehéroroszország 4, 4. Anglia 3