Kenyai győzelemmel kezdődött a Gyulai-emlékverseny

2012.08.20. 17:34

Kenyai győzelemmel kezdődött a Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíj 2012 hétfőn a Puskás Ferenc Stadionban. Az első versenyszám a női súlylökés volt, ám az első győztest női 3000 méteren avatták a 34-35 Celsius fokos hőségben, mintegy 6000 néző előtt. Ezen a távon négy kenyai és három etióp futó állt rajthoz, és az első helyen a papírformának megfelelően a kétszeres világbajnoki ezüstérmes Sylvia Jebiwot Kibet végzett 9:02.68 perccel. A cél az volt, hogy Kibet megfussa a leggyorsabb magyarországi női 3000 métert, 8:47.44 percnél kellett volna jobb időt elérnie, de a kánikulában ez nem sikerült.

A Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj a hat éve elhunyt egykori sportriporterről, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) korábbi főtitkáráról elnevezett viadal, amelynek idei mottója: "Ünnepelj a győztesekkel!". A versenyprogram után, 19 órától kerül sor a londoni olimpián dobogós, illetve pontszerző helyen végzett magyar sportolók állami köszöntésére. Az esemény bekerült az "Együtt az ország" elnevezésű hivatalos ünnepi rendezvények sorába is.