Hosszú és Jakabos már 70 ezer dolláron túl

2012.11.02. 17:10

Hosszú Katinka Pekingben is folytatta az éremhalmozást a rövidpályás úszó-világkupán. Egy aranyat és egy bronzot nyert. Továbbra is vezeti összetettben a világkupát. Jakabos Zsuzsanna két ezüstérmet szerzett. A két magyar versenyző gyűjtötte eddig a legtöbb pénzt is, ketten együtt már több mint 70 ezer dollárt nyertek.

A pénteki számok döntői közül Hosszú négyben indult, a 800 méter gyorsot 8:21.49-cel nyerte, majd 200 méter vegyesen harmadikként ért célba (2:08.35). A kettő között 200 méter gyorson versenyzett, ott a negyedik időt teljesítette (1:55.25), míg 200 méteres hátúszásban a 7. lett (2:09.86). A két éremmel és helyezéseivel 3000 dollárt is nyert, a korábbi öt vk-futammal együtt már 48 750 dollárt gyűjtött. Összesen 28 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett eddig. Eredményeivel Hosszú vezet a világkupában, ha megnyeri a sorozatot, 100 ezer dollárt kap. Hosszú szombaton még három számban indul.

Jakabos Zsuzsanna szintén két érmet nyert. Az első ezüstöt 200 méter gyorson (1:55.14) szerezte, ahol egy századmásodperccel csúszott le az aranyról, a másikat pedig a 200 méteres vegyesúszás döntőjében nyerte (2:08.22). Jakabos eddig 23 500 dollárnál jár, ezzel ő a második legtöbb pénzt nyerő versenyző. A férfiaknál a legjobb, Daija Szeto csak 23 ezret gyűjtött.