Hosszú Katinka öt arannyal zárt Tokióban

2012.11.07. 13:06

A keddi három mellé szerdán két aranyat nyert Hosszú Katinka az úszók idei rövidpályás világkupa-sorozatának utolsó előtti - tokiói - állomásán.

A magyar úszó a 400 méter vegyesen (4:28.14 p), majd a 200 méter pillangón (2:05.90) lett első, később két második helyet is szerzett 100 méter vegyesen (59.80 mp), illetve 400 méter gyorson (4:05.33).

A négy újabb dobogós helyével már 46 éremnél tart a sorozatban, 35 arany, hét ezüst és négy bronz a mérlege. Hosszú az utolsó, a szombat-vasárnapi szingapúri verseny előtt már 61 ezer dollárt keresett.

A japán fővárosban rendezett vk-verseny másik magyar szereplője, Jakabos Zsuzsanna szerdán kétszer állhatott dobogóra, a 400 méter vegyes és a 200 méter pillangó döntőjének eredményhirdetésekor. Előbbi számban 4:28.96 perccel, utóbbiban 2:06.79-cel lett második Hosszú Katinka mögött, 100 méter vegyesen pedig negyedik lett (1:00.26).