Hosszú, Cseh, Bernek a legjobb idővel döntős

2012.11.22. 12:51

Hosszú Katinka két számban is, Cseh László és Bernek Péter pedig egyben-egyben az előfutamok legjobbjaként jutott az esti döntőbe a 16. rövid pályás úszó Európa-bajnokságon, amely csütörtökön kezdődött a franciaországi Chartres-ban. Bernek magyar csúcsot állított fel a 200 hát selejtezőjében.

Hosszú előbb 200 méter pillangóúszásban (2:04.80 p), majd 200 méter vegyesen (2:08.40) volt a leggyorsabb, de rajta kívül a nyolcas finálénak tagja lett mindkét számban Jakabos Zsuzsanna is.

Cseh László 200 vegyesen 1:54.16 perces kiváló eredménnyel végzett az élen, tagja a nyolcas döntőnek Verrasztó Dávid is, aki ötödikként zárt a selejtezőben (1:56.05).

Bernek Péter 200 méter háton az országos csúcsot érő 1:50.72 perccel jutott az esti döntőbe. A Kőbánya SC ifjúsági olimpiai bajnokának korábbi magyar rekordja 1:51.21 perc volt, ezt tavaly december 8-án úszta a lengyelországi Szczecinben, a 25 méteres medencébe kiírt Eb-n, ahol bronzérmes volt a 20 éves versenyző.