Cseh és Hosszú is ezüstérmes

2012.12.16. 20:10
A rövidpályás úszó-vb kilencedik magyar érmét szerezte.

A magyar úszó, aki 400 méter vegyesen második, 200-on pedig harmadik volt, eleinte megbújt a mezőnyben, aztán fokozatosan gyorsított, és remek hajrával másodikként csapott célba 1:51.66 perces - országos rekordjánál nyolc tizeddel gyengébb - idővel.

Cseh, aki ezen a távon a 2008-as pekingi olimpián is ezüstérmet nyert, míg rövidpályán három alkalommal (2007, 2011, 2012) volt Európa-bajnok, Isztambulban a magyar csapat kilencedik érmét szállította.

A vb-győzelmet világbajnoki csúccsal (1:51.01) a japán Kaneda Kazuja szerezte meg 200 méter pillangón.

A 200 gyors női döntőjébe Hosszú Katinka a hatodik legjobb idővel jutott be, és nagyot versenyezve a dobogóra állhatott. A tempót végig az amerikai Allison Schmitt diktálta, a magyar úszó közben egyre feljebb jött, végül a második helyet szerezte meg, és ezüstérmes lett, harmadikként a spanyol Melanie Costa csapott célba. Jakabos Zsuzsanna a hetedik lett.

Hosszú remekül teljesített egész hétvégén, öt különböző számban indult, mindegyikben éremig jutott. 200 méter pillangón és 100 méter vegyesen aranyat, a vasárnapi 200 méter gyors előtt 200 méter vegyesen szintén ezüstöt, 400 méter vegyesen pedig bronzot.

A magyar úszónő a legjobb női versenyzőnek járó különdíjat is átvehette, a férfiaknál az amerikai Ryan Lochte lett a legjobb.

A magyar úszók közül Bernák Péter az ötödik helyen végzett 200 háton a szám vasárnapi döntőjében. Pénteken Gyurta Dániel 200 mellen, Hosszú Katinka pedig 100 vegyesen lett világbajnok. Szombaton, a 200 vegyes döntőjében Hosszú mindössze nyolc századdal maradt le az aranyéremről.