Fraser-Pryce a leggyorsabb nő a világon

2012.08.04. 23:43
Sally Ann Fraser-Pryce-t három amerikai is meg akarta verni a női százméteres síkfutás döntőjében, de egyiknek sem sikerült.

Hiába próbálta megtörni a jamaicai futódominanciát három amerikai atlétai is a százméteres női síkfutás döntőjében, Sally Ann Fraser-Pryce megvédte Pekingben szerzett olimpiai bajnoki címét, és gyakorlatilag erőfeszítés nélkül, meggyőző fölénnyel szaladta végig a távot. Második helyen az amerikai Carmelita Jeter végzett, míg a bronzérmet a szintén jamaicai Veronica Campbell-Brown szerezte meg.

K EPA20120804098
Fotó: Franck Robichon

Jóllehet Fraser-Pryce 10,75-es ideje nemcsak Florence Griffith-Joyce 1988-as, lassan megdönthetetlennek tűnő 10,49-es világcsúcsától maradt el jócskán, de a szintén az amerikai atlétanő által, még ugyanebben az évben beállított 10,62-es olimpiai csúcsától is. Saját pekingi idejét viszont megjavította, hiszen 2008-ban 10,78-as idővel nyerte a számot.