A pólósnők egy győzelemre az olimpiától

2012.04.19. 20:34
A kazahokkal játszik pénteken az olimpiai kvótáért a magyar női vízilabda-válogatott, miután csütörtökön 10-9-re verte Spanyolországot. Kazahsztánt a tavalyi világbajnokságon 21-6-ra vertük.

A magyarok a keddi nyitónapon 13-12-re verték a legutóbbi vb-n harmadik oroszokat, szerdán 11-9-re kikaptak az Európa-bajnok olaszoktól, majd jött a csütörtök esti spanyol-meccs. A magyar válogatott sikerével még nem lett csoportelső, ahhoz az is kellett, hogy az oroszok legyőzzék a rendező olaszokat (15-13).

A januári hollandiai Európa-bajnokságon bronzérmes magyarok és az ott ötödik spanyolok összecsapását Merész András csapata kezdte jobban. Czigány Dóra kétszer egymás után bevette a kaput, válasz csak a második negyedben érkezett, de így is 11 percnyi játék után tudtak csak szépíteni a spanyolok.

Ekkor Szűcs Gabriella mutatta meg, hogy látványos és védhetetlen bombákra képes, az ő találataival lett 3-1, majd 4-2. A félidei 5-2-es vezetést a - másodpercekkel a nagyszünet előtt - távolról eredményes Bujka Barbara állította be.

A harmadik negyedben 5-3 után a triplázó Szűcs alakította 6-3-ra az állást, ezután azonban nagy hullámvölgy következett a magyarok játékában. A mélyrepülés egészen 6-7-ig tartott, amikor végre ismét magyar gól jött (Antal, 7-7). A spanyolok 8-7-re még vezettek, Keszthelyi Rita azonban egyenlített, Szűcs Gabriella újból eredményes volt, és Czigány találatával a negyedik negyed hajrájában 10-8-ra elhúzott a Merész-csapat. Innen már nem volt visszaút a spanyoloknak, akik még egyszer betaláltak, de a magyar győzelmet azonban már nem tudták megakadályozni.

„Remélem, minden meccsünket így kezdjük majd el, mint a ma estit is. Hadd dicsérjem az egész csapatot, külön is Gangl Edinát, aki úgy védett remekül, hogy az előző két meccsen egy pillanatig sem volt a kapuban" - mondta a négygólos Szűcs.

A három gólig jutott Czigány Dóra: „Azon múlott, hogy össze tudtuk szedni magunkat az utolsó negyedre, és fel tudtunk állni az után is, hogy a spanyolok megszerezték a vezetést."