Michelisz: Inkább ne is beszéljünk róla

2013.03.24. 20:20
A magyar túraautóst rengeteg technikai hiba hátráltatta a szezonnyitó monzai versenyen, ahol négy ponttal zárt.

Michelisz Norbertnek már a túraautó-világbajnokság monzai szezonnyitójának időmérőjén is gondjai voltak a Hondával, fékproblémák miatt a 21. helyet szerezte meg.

Az első esős futamon két visszalépés miatt végül a 19. helyről rajtolt, verseny közben jól autózott, tizenegy helyet lépett előre, és a nyolcadikként végzett, négy pontot szerzett. A futam után azt mondta, ha nincsenek a motorproblémák, akkor az ötödik hely környékén is beérhetett volna.

A második futamon aztán a Honda ventillátora ment tönkre, Michelisz a bepárásodott szélvédő miatt alig látott valamit, ezért kijött a boxba. Ezután már a mezőny végén haladt, végül a 22. helyen zárt. A leintés után nagyon csalódottan nyilatkozott. „Ez már sok volt ezen a hétvégén, jobb, ha nem is beszélek túl sokat a dolgokról" - mondta.

A francia Yvan Muller mindkét futamot megnyerte, és ötvenöt ponttal zárta a hétvégét. A következő verseny április 7-én lesz Marokkóban.