Félpályáról simán bebombázta

2013.03.25. 11:25

Nagy meccset játszott a portugál Sporting és az angol Tottenham Hotspur utánpótláscsapata a Next Gen Seriesben, a nyolc gólból az egyik félpályáról jött.

Az U19-es nemzetközi sorozat negyeddöntőjében a Sporting 3-1-re is vezetett, de a Tottenham a 95. percben egyenlíteni tudott. A hosszabbításban a portugálok ismét előnybe kerültek, aztán jött a végeredményt beállító bombagól. A középpályán a tizenkilenc éves Fabrice Fokobo elé került a labda, aki két lépés után negyven méterről vágta be, ezzel lett 5-3.

A védekező középpályásként játszó Fokobo már az első csapatban is bemutatkozott, a Porto elleni rangadón tíz percet kapott. A Sporting fiataljai egy másik angol csapattal, az Aston Villával játszanak majd az elődöntőben.