Míg 10 felett kapunk, nem verjük Szerbiát

2013.07.24. 15:17
Kikapott a barcelonai vizes világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott: Benedek Tibor szövetségi kapitány csapatát Szerbia 13-10-ra legyőzte a csoportelsőséget gyakorlatilag eldöntő meccsen.

Az első meccsen Kínát 13-5-re legyőző magyar csapat jól kezdett, emberelőnyös gólokkal 2-0-ra elhúzott, a szerbek egyenlítettek. 2-2 után még 3-2-re a magyarok mentek, de ekkor megváltozott a játék képe, és 6-4-re, majd 7-5-re is már az ellenfél vezetett.

At ötödik magyar gól Hosnyánszky Norbert bombája volt, ami a hálótartó vasról csapódott vissza olyan erővel, hogy az egyik bíró először kapufának nézte, és elsőre meg sem adta.

8-5-után még 8-7-re, majd 11-7 után 11-10-re is visszajött a magyar csapat, de a hajrá megint a szerbeké volt, végül 13-10-re nyertek.

A magyarok legeredményesebb játékosa a háromgólos Varga Dénes volt. Benedek Tibor csapata a sok kapott gól ellenére jól védekezett, jól értékesítette az emberelőnyöket, de csak négy akciógólt tudott lőni, ebből is az elsőt csak a harmadik negyed közepén.

Benedek Tibor ezt nyilatkozta a vlv-nek közvetlenül a lefújás után: „Férfias csata volt, nagyon küzdöttünk, a játék egyes részeiben jól is teljesítettünk. A hátrányoknál nem találtuk meg az egyensúlyt a külső és a belső emberek fogása között, rengeteg akciót fejeztek be a kapufától, amikor meg bent maradtunk, akkor belőtték kívülről. Nagyon jól játszottak a szerbek."

Férfi vízilabda, 2. forduló, C csoport
Szerbia-Magyarország 13-10 (2-3, 5-2, 2-2, 4-3)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dénes 3, Vámos, Madaras 2-2, Szivós, Hosnyánszky, Hárai 1-1

Ausztrália-Kína 9-7 (4-1, 2-1, 2-1, 1-4)
B csoport:
Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság 16-3 (4-0, 5-1, 5-2, 2-0)
Horvátország-Kanada 13-8 (3-0, 3-3, 4-3, 3-2)

D csoport:
Kazahsztán-Románia 17.30
Olaszország-Németország 18.50

A csoport:
Új-Zéland - Görögország 20.10
Spanyolország-Montenegró 21.30

A négy négyes csoport minden csapata továbbjut a nyolcaddöntőbe, ahol az A-B, illetve C-D ágon az elsők a negyedikekkel, a másodikak pedig a harmadikokkal játszanak majd a negyeddöntőért.