Hedvig
23 °C

Magyar sikerekkel kezdődött a díjugrató Mesterek Tornája

2014.03.15. 12:15

Hazai győzelemmel kezdődött meg a 26. Mesterek Tornája nemzetközi díjugrató viadal a kaposvári Pannon Lovas Akadémián: a helybéli Szabó Anita hibátlan lovaglással szerezte meg az első helyet az ötéves lovak pénteki versenyében, Cassy-N nyergében - írja az MTI.

A 6-7 éves lovak nyergében versenyzpk között a mezőhegyesi Krucsó Szabolcs bizonyult a legjobbnak Georgie's Valentinnel. A bronz körben Szekeres Ágota (Equest-Sport LC), az ezüst körben pedig Varga Balázs (Kabóka Kft.) volt a legjobb.

A legrangosabb szám, az arany kör első fordulójára 36-an neveztek, és a tavalyi győztes Tóth Lászlóé lett az első hely Isti nyergében. A Toll '96 Kft. Lovas SK sportolója magabiztosan, több mint három másodperces előnnyel végzett az élen Marton András és a szlovák Marian Stangel előtt.

A háromnapos verseny programjában összesen 18 versenyszám szerepel, a legjobbak között csaknem 25 ezer eurót osztanak szét. A közönség hét nemzet 150 párosát láthatja a helyszínen.