A tökéletes öngól: kötény a saját kapusnak

2014.03.31. 10:25

Az, hogy valaki a saját kapujába fejel vagy lő nagy igyekezetében, előfordul, olyat viszont ritkán látni, amit a Lazio egyik játékosa hozott össze csapata vasárnapi bajnokiján.

A Lazio 2-1-es vezetéssel kezdte a Parma elleni mérkőzés hajráját, aztán a 81. percben minden elromlott. Egy beadás után a védő Ciani a saját ötösén belül elhalászta a labdát a Parma-támadó elől, úgy tűnt, elhárult a veszély.

Ezután viszont Cianinak és kapusának olyan érzése lehetett, mintha lassított felvételt nézett volna, a védő ki akarta rúgni a labdát, de meggondolta magát, így mindketten figyelték, ahogy a labda a kapus lábai között bepattog. Marchetti már túl későn nyúlt hátra, öngól lett a vége.

Ciani Own Goal & Marchetti Epic Fail Lazio vs Parma 2-2

Ciani és Marchetti szerencséjére ezzel nem ment el a győzelem, Candreva ugyanis a 93. percben megszerezte a győztes gólt a Laziónak, így lett 3-2 a vége.