Késett az ellenfél, a bíró elkezdte nélkülük

2014.06.07. 15:19 Módosítva: 2014.06.07. 15:19

Alaposan megváratták a belgák a második félidő elején Dél-Korea csapatát a női gyeplabda-vb vasárnap délelőtti csoportmeccsén, amiért meg is kapták a büntetésüket.

A belga válogatott éppen csak kifutott az öltözőből, felkapták az ütőiket, majd sprinteltek is a pályára, az ázsiaiaknak pedig ennyi elég is volt ahhoz, hogy elkezdjék a második félidőt. Egy másodpercet sem hagytak ellenfelüknek, hogy felálljanak, sőt, azt sem várták meg, hogy a belga kapus a pályára érjen - neki már az akció közben kellett a kapujába sprintelnie, azon aggódva, hogy gól lesz-e a rendkívül sportszerűtlen megmozdulás vége.

A sportszerűtlen dél-koreai gyeplabdások

Az első támadást megúszták, ám a mérkőzés végére elhúztak tőlük a koreaiak, akik 4-2-re nyerték a csoportmeccset a Hágában zajló világbajnokságon.

Azt nem tudni, a bíró hogyan engedhette el a kezdést kvázi ellenfél hiányában, egyértelmű, hogy miatta alakulhatott ki a sportszerűtlen helyzet, már akkor megadta a kezdő sípszót, amikor még csak 2-3 belga volt pályán.