Dezső
15 °C
28 °C

Egyetlen címvédés egyéniben a vívó ob-n

2014.12.19. 20:21

Kardban Szilágyi Áron és Várhelyi Anna, tőrben Szabados Gábor és Mohamed Aida, párbajtőrben pedig Rédli András és Bukócki Bianka győzött a vívók budapesti országos bajnokságán, így egy számban, férfi tőrben történt címvédés.

Több szakágban erre nem is volt lehetőség, a férfi kardozók között tavaly győztes Lontay Balázs visszavonult, és nem indult a női párbajtőrözők elmúlt évi bajnoka, Szász Emese sem. Utóbbi azzal indokolta távolmaradását, hogy megint érzi azt a könyökét, amelyet korábban megműtöttek, így elővigyázatosságból most inkább pihenteti, a csapatversenyben sem lép majd pástra.

A férfi párbajtőrben legutóbb meglepetésre győztes öttusázó, Marosi Ádám ezúttal a 64 között fejezte be szereplését, az elmúlt évek meghatározó vívói közül pedig a párbajtőröző Imre Géza és Boczkó Gábor a legjobb 32, a tőröző Knapek Edina pedig a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Jól vívott viszont a második gyermeke születése után szeptemberben visszatérő tőröző Mohamed Aida, és tizedik egyéni bajnoki címét szerezte. Férfi tőrben Szabados Gábor ötödször bizonyult a hazai mezőny legjobbjának, női kardban pedig Várhelyi Anna a testvérét, Katát legyőzve végzett az élen. Az idén Európa-bajnok párbajtőröző Rédli András először lett egyéniben aranyérmes az ob-n.

A Londonban olimpiai bajnok Szilágyi Áron az idén vele együtt csapatban világbajnoki bronzérmes Szatmári András ellen nyert a férfi kardozók fináléjában, ezzel negyedik egyéni elsőségét ünnepelhette.

Ob, egyéni eredmények:

férfi kard:

-----------

elődöntő:

Szilágyi Áron (Vasas)-Kossuth Bálint (UTE) 15-4

Szatmári András (Vasas)-Hamar Balázs (BVSC) sérülés miatt Hamar visszalépett

döntő:

Szilágyi-Szatmári 15-10

A végeredmény: 1. Szilágyi Áron, 2. Szatmári András, 3. Kossuth Bálint és Hamar Balázs

női kard:

---------

elődöntő:

Várhelyi Anna (BVSC)-Márton Anna (MTK) 15-12

Várhelyi Kata (BVSC)-Kelecsényi Mirabella (BVSC) 15-3

döntő:

Várhelyi Anna-Várhelyi Kata 15-14

A végeredmény: 1. Várhelyi Anna, 2. Várhelyi Kata, 3. Márton Anna és Kelecsényi Mirabella

férfi tőr:

----------

elődöntő:

Gátai Róbert (MTK)-Szabados Kristóf (Építők) 15-9

Szabados Gábor (Építők)-Bíró Péter (UTE) 15-5

döntő:

Szabados-Gátai 15-6

A végeredmény: 1. Szabados Gábor, 2. Gátai Róbert, 3. Szabados Kristóf és Bíró Péter

női tőr:

--------

elődöntő:

Mohamed Aida (UTE)-Varga Gabriella (BHSE) 15-9

Jeszenszky Szilvia (Terézváros)-Lupkovics Dóra (BHSE) 15-11

döntő:

Mohamed-Jeszenszky 15-8

A végeredmény: 1. Mohamed Aida, 2. Jeszenszky Szilvia, 3. Varga Gabriella és Lupkovics Dóra

férfi párbajtőr:

----------------

elődöntő:

File Mátyás (Balaton VK)-Berta Dániel (PTE-PEAC) 15-8

Rédli András (Balaton VK)-Szényi Péter (MTK) 15-9

döntő:

Rédli-File 15-12

A végeredmény: 1. Rédli András, 2. File Mátyás, 3. Berta Dániel és Szényi Péter

női párbajtőr:

--------------

elődöntő:

Bukócki Bianka (BVSC)-Tóth Hajnalka (BVSC) 15-12

Mihály Kata (DHSE-PMD)-Szabó Laura (BVSC) 15-9

döntő:

Bukócki-Mihály 15-9

A végeredmény: 1. Bukócki Bianka, 2. Mihály Kata, 3. Tóth Hajnalka és Szabó Laura

Az ob a női tőrözők és kardozók, valamint a férfi párbajtőrözők csapatversenyével folytatódik szombaton a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.