Rám zuhant az öt karika, elég durván kiderült

2016.08.11. 19:54 Módosítva: 2016.08.11. 20:09

Cseh László a 200 pillangó csalódást jelentő hetedik helye után a rövidebbik távon úszott csütörtökön. Százon is ő érte el az idei legjobb időt, de még májusban.

Az előfutamát megnyerte 51.52-vel, az elődöntőbe pedig a második helyen került be, Schooling 11 századdal bejött elé.

„A táv második szakasza rendben volt, az elsőben érződött, hogy nincs még elég önbizalmam. Ami nem csoda, mert nagyon mélyről jöttem vissza. Délután már sokkal több kell, és remélem, hogy akkor a döntő is összejön.

Görcsösen nem lehet egy olimpián versenyezni, ez ismét igazolódott.

Feszültség nélkül, felszabadultan kell odaállnom, és akkor ott leszek a döntőben. A döntőben pedig csak lazán és könnyedén lehet úszni, mert különben nincs meg az a sebesség, ami elég lehet.”

Hozzátette, megvan a megoldás, miért volt gyengébb kétszázon, és most már kezelni fogják.

„Nem vigasz, hogy összenyom sokakat az öt karika, ahogy engem is. Rám zuhant, ez elég durván kiderült. Más versenyen, vb-n vagy Eb-n nincs ez a problémám, csak itt. Az előző két napban egyáltalán meg kellett keresni a lelkem. Bizakodó vagyok."

Cseh 2005-ben és 2015-ben is világbajnok volt, számtalan Eb-aranya van, olimpiáról eddig ezüstjei, ezért értelemszerűen az aranyat vette célba. Annak minden terhével együtt.