A stadionépítések lassan befejeződnek, ezért érdemes ezen statisztika felett hosszabban időzni. Mert itt jól látszik a kihasználtság, vagyis nem volt-e túlzó néhány építkezés.
A legnagyobb szurkolótáborral rendelkező Ferencváros több mint 9 ezer fölé tornászta az átlagnézőszámát, de az aréna kevésszer telik meg. A bajnokságban vezető Fradi így is növekedést mutat, ami elfogadható. Illetve a 22 ezres stadiont többször megtöltötte a válogatott és a Vidi is.
A Debrecenben hiába vannak saját nevelésű fiatalok, és hiába is szerepelnek messze erő felett, az a nézőszám, ami a Dombi-Sándor tengely idején volt, már nem tér vissza a Nagyerdőbe.
A 20 ezres stadion 17 százalékos kihasználtsága ijesztő.
Pedig a Loki 3384 nézővel a negyedik legnépszerűbb futballcsapat az országban.
És akkor még nem beszéltünk a futball és más sportágak összehasonlításáról. Pár tanulságos megjegyzés:
- A győri kézi (3631 néző) be tudott jönni a ferencvárosi futball (9649) és a DVTK (3767) mögé a harmadik helyre, ami nem kis teljesítmény.
- A fehérvári hoki és a futball nagy versenyt fog vívni a nézőkért. Ha az új stadiont kapó Vidi jó lesz az EL-ben, akkor van esélye a hoki fölé emelkedni.
- Az MTK és a Mezőkövesd futballját lenyomja a szombathelyi kosárlabda. (2691-2400-2239)
- A kézilabdában bajnoki címvédő Szeged nézőkben is megelőzi a Veszprémet (2150-1842). Utóbbi ettől még kap egy nagyobb csarnokot.
- A feljutó helyen álló ZTE futballcsapata kevéssel lemaradt a ZTE kosarasai mögött. (1850-1844 az arány a kosarasoknak.)
- A Debrecen női kézisei megelőzik a Honvéd futballcsapatát, ebben közrejátszhat az albérlet. (1839-1769)
- A férfi bajnokság hetedik helyén álló Dabas kézicsapata érdekesebb a nézőknek a felcsúti futballnál. 1259 dabasi ki szokott menni, Felcsúton viszont az odaérkező fradisták, újpestiek, honvédosok is csak 1141-re tudták felvinni az átlagot.
- Már tavaly is többen voltak Dabason, mint Felcsúton.