Bicsák Bence 3. a triatlon-vb-sorozat jokohamai versenyén

2019.05.18. 10:53

Fantasztikus eredményt ért el a triatlon-vb-sorozat jokohamai versenyén Bicsák Bence, aki harmadik lett a francia Vincelt Luis és a dél-afrikai Henri Shoeman mögött. A jokohamai versenyen megelőzte a spanyolok ötszörös világbajnokát, a legendás Javier Gómezt is, így ez összetettben feljött a negyedik helyre a WTS-sorozatban, míg az olimpiai kcvalifikációs egyéni rangsorban már a tizedik, a világranglistán pedig a 14. helyen áll.

Bicsák egészen kimagasló, 1:43:26 órás idővel teljesítette az olimpiai távot (1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 km futás), melyen csak a hajrában maradt le kissé a győztes, Európa-bajnok francia Vincent Luis-tól (1:43:21 óra) és a második, olimpia bronzérmes dél-afrikai Henri Schoemantól (1:43:24 óra).

Bicsák 2016-banés 2018-ban is harmadik lett az U23-as világbajnokságon, egy évvel korábban megnyerte a tiszaújvárosi triatlon-világkupát.

A férfi verseny másik magyarja, Lehmann Csongor a 45. helyen ért célba (1:53:40 óra), míg a nőknél Kovács Zsófia a 30. lett (2:00:04 óra).