Európa-játékok: öt magyar bronzérem a zárónapon

2019.06.30. 15:52

Péter Sára tornában (ugrás) szerzett és Lőrincz Viktor kötöttfogású birkózó bronzérme után karatéban is szerzett két harmadik helyet a magyar csapat a minszki Európa-játékokon: előbb Tadissi Martial lett harmadik a 67 kilósok között, majd Hárspataki Gábor ismételte meg ezt a teljesítményt 75 kilóban.

A 27 éves, idén Európa-bajnoki harmadik magyar Tadissi a csoportjából a második helyen jutott be az elődöntőbe, melyben 2-0-ra kikapott az olasz Luca Marescától.

A 75 kilogrammban szereplő, Eb-második Hárspataki második helyen végzett csoportjában, az elődöntőben pedig kiélezett csata végén 3-2-re veszített, úgy, hogy 11 másodperccel a vége előtt még 2-1-es előnyben volt.

Az ötödik magyar érmet vasárnap a tornász Vecsernyés Dávid, aki nyújtón lett harmadik. A 2018-ban Európa-bajnoki ezüstérmes Versenyés hatodikként került a vasárnapi szerdöntőbe, ahol elsőként mutathatta be gyakorlatát, amelyre 14,066 pontot kapott. A győzelmet a litván Robert Tvorogal (14,400) szerezte meg a török Ahmet Onder (14.100) előtt.

A vasárnapi eredményekkel a magyar küldöttség 19 érmet szerzett Minszkben: 4 arany, 6 ezüst, 9 bronz a végső termés, amivel Magyarország a 13. helyen zárt az éremtáblán.