A világbajnoki ezüstérmes magyar gokartos még Rubens Barrichello csapattársa is volt

20221012  D1I7103
2022.10.19. 15:18
Hideg Ádám lehet a magyar autósport következő nagy ígérete, aki fiatal kora ellenére roppant céltudatosan építi karrierjét. Ahol megfordult, ott megjegyezték a nevét, a gokart mellett már F4-es autót is tesztelt.

Hideg Ádám nevére szeptemberben kapta fel a fejét egy egész ország, miután az FIA gokart-világbajnokságán első magyarként dobogón zárt, egészen pontosan 109 indulóból a második helyen futott be. A 14 éves versenyző roppant profi módon éli mindennapjait, mesélt a világbajnoki versenyhétvége menetéről, illetve karrierje kezdetébe is betekintést engedett.

Természetesen az F1 sem maradhatott ki a témakörök közül, ekkor pedig kiderült, hogy fiatal tehetségünk Fernando Alonso csapatában is versenyzett már, valamint csapattársa volt a korábbi brazil klasszisnak, a 11-szeres F1-es futamgyőztes Rubens Barrichellónak, míg a jelenlegi mezőnyben Lando Norris a kedvence.

(Borítókép: Hideg Ádám. Fotó: Németh Kata / Index)