Meghalt a háromszoros olimpiai bajnok tornász, Albert Azarján

2023.09.06. 09:25
Életének 94. évében meghalt Albert Azarján, olimpiai, világ- és Európa-bajnok szovjet–örmény tornász. Halálhírét az örmény sportági szövetség elnöke, Gagik Vanojan tette közzé Facebook-oldalán.

„Mély fájdalommal tudatjuk, hogy minden idők legnagyobb örmény sportolója, Albert Azarján nemrégiben meghalt. Megtiszteltetés és boldogság volt a kortársadnak lenni, nyugodj békében, mester” – írta Gagik Vanojan az MTI beszámolója szerint.

Azarján a Szovjetunió válogatottjának tagjaként háromszor szerzett olimpiai bajnoki címet:

1956-ban, Melbourne-ben gyűrűn és csapatban, majd 1960-ban, Rómában ismét gyűrűn lett aranyérmes.

Emellett négyszeres világbajnok és kétszeres Európa-bajnok is volt. Versenyzői pályafutásának befejezése után a nevét viselő tornaiskolát vezette, és állt az Örmény Torna Szövetség élén is.