új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Megnyerte utolsó csoportmérkőzését férfi pólóválogatottunk, Varga Zsolt csapata 17–13-ra győzte le Szerbiát, így a harmadik helyen jutott negyeddöntőbe. Részletes összefoglalónkat ide kattintva olvashatja. Köszönjük figyelmüket.

• IV/8’

Passzt várt mindenki Nagy Ádámtól, de ő védővel a vállán lőtt, balszerencséjére csak a bal kapufát találta el. A szerbek is elhagyták a labdát támadás közben, Fekete szerezte meg, majd a másik oldalon Manhercz lövését még kifogta a szerb kapus. Maradt nálunk a labda, Hárai kapott bejátszást jó ütemben, csavart lövést küldött kapura, de nem talált. Ezzel pedig vége a mérkőzésnek, a vége Magyarország–Szerbia: 17–13.

• IV/7’

Hárai vesztette el középen a labdát, Randelovics hozta el, jöhetett újra a szerb csapat. Angyalra fújtak kiállítást, ő is kipontozódott, így a végére azért csökken kicsit a koncentráció. Az emberelőnyös figura Dedovicsra jött ki, középről lőtt, de Bányai remekül védett.

• 6’
    Gól | Szerbia | 4. negyed
    HUN
    17
    13 SRB Milos Csuk
    IV/6’

Molnár gólja után viszont kiállítást kapott, pontosabban kipontozódott a mai mérkőzésre. Sőt, a szerbek ötméterest kaptak. A büntetőt Csuk magabiztosan lőtte a léc alá, Bányai tehetetlen volt.

• 5’
    Gól | Magyarország | 4. negyed
    HUN Molnár Erik
    17
    12 SRB
    IV/5’

Rasovics pontozódott ki, emberelőnyben Manherczre jött ki a figura, aki a szélről nagy erővel lőtt, de csak a blokkba, nincs újabb magyar gól. A másik oldalon Zalánki szerzett labdát, jött is a magyar kontra, Molnár centerből szépen oldotta meg.

• 4’
    HUN
    16
    12 SRB Dusan Mandics
    IV/4’

Háraira fújtak megint kontrafaultot, a szerb támadásnál Mandics harcolt ki szabaddobást, ezt pedig három másodperccel a vége előtt ki is használta: Jansik maradt le róla, és zúdított a szerb nagy erővel a bal felső sarokba. Hatalmas gól volt.

• 3’
    HUN
    16
    11 SRB Nikola Dedovics
    IV/3’

Vargát állították ki a szerb bejátszás után, neki ez volt az első kiállítása. Fórban a szerbek újra eredményesek, a rövid oldalon Dedovics lőtte ki a hosszú sarkot. Öt gól újra a különbség.

• 3’
    HUN Zalánki Gergő
    16
    10 SRB
    IV/3’

Mandicsot küldték ki, emberelőnyben volt a magyar támadás, Zalánki lőhetett, lőtt is, egyenesen a kapu bal oldalába, könnyedén. Szép mozdulat volt.

• 2’
    HUN
    15
    10 SRB Nikola Jaksics
    IV/2’

Bányai bemutatta első védését, Rasovics lövését fogta remekül. Jöhetett a magyar támadás, de Angyalra kontrát fújtak. A szerb támadásnál Feketét állították ki középről, emberelőnyben pedig Jaksics most nem hibázott – távolról, remek mozdulattal. A negyedben az első gól a szerbeké.

• IV/1’

Bányai ugrott medencébe az utolsó negyedre, Vogel kapott pihenőt, miután ezúttal is remekül védett. A negyedik negyedben a szerbek hozták el a ráúszást, Rasovics volt a gyorsabb, de nem tudtak rögtön gólt dobni, mivel Vámos nyúlt bele Jaksics passzába jó ütemmel. A másik oldalon Varga jutott el lövésig, de most nem találta el a kaput.

• III/8’

Remek védekezés volt a magyar csapattól, Rasovics hagyta el a labdát, majd még jöhetett egy magyar támadás, Molnár távolról a hálóba ejtett, de kontrát fújtak rá, így nincs újabb gól, vége a harmadik negyednek.

• 7’
    Gól | Magyarország | 3. negyed
    HUN Fekete Gergő
    15
    9 SRB
    III/7’

Jó bejátszást kapott Hárai, kiharcolt egy kiállítást, jól jött ki a figura emberelőnyben, Fekete remekül húzta a labdát a kapus és a blokk közé.

• 7’
    Gól | Szerbia | 3. negyed
    HUN
    14
    9 SRB Nemanja Vico
    III/7’

Manherczet küldték ki a szerb támadás elején, emberelőnyben szépen kijátszották a szerbek, Vico kapta középen centerben, akinek gyakorlatilag az üres kapuba kellett dobnia Vogel mellett. Meg is tette ezt.

• 7’
    HUN Vigvári Vince
    14
    8 SRB
    III/7’

Most védenie sem kellett Vogelnek, Csuk vétette el a lövést, passzolni sem tudott Mandicsnak, mert őt remekül fogta Manhercz. A másik oldalon Jansik adta el a labdát, Ubovics szerezte meg, majd jöhetett Dedovics lövése szabaddobásból, de Vogel útját állta a labdának. Ezt pedig Vigvári koronázta meg kontratámadásból, remek mozdulattal Nagy Ádám átadásából.

• 5’
    13
    8 SRB
    III/5’

Rasovicsra fújtak kiállítást, de mielőtt jöhetett volna a magyar emberelőny, Varga Zsolt időt kért. Remekül hajtották végre a figurát, Zalánkira jött ki a lövés, aki villámgyors mozdulattal dobott pattintva, remekül kihajolva a blokk elől a kapuba.

• 5’
    HUN
    12
    8 SRB Dusan Mandics
    III/5’

Az időkérés után sem megy a játék a szerbeknek, Rasovics labdájába nyúlt bele Varga, de most nem tudtuk ezt újabb góllal büntetni. Zalánkira fújtak kontrát támadásnál, Mandics pedig kontrából dobott gólt – Vogel tehetetlen volt.

• III/4’

Angyalra fújtak kiállítást, és jön a szerbek időkérése, rendet kell tenni a fejekben. Ezt a negyedet eddig a magyar csapat nyeri három góllal. Angyal másodszor kapott egyébként kiállítást.

• 3’
    HUN Vámos Márton
    12
    7 SRB
    III/3’

Háraira fújtak középen kiállítást, emberelőnyben volt a szerb támadás, Csuk lőhetett középről, de csak a blokkba. A kipattanó a szerbeké lett, kijátszották a szélre, de Vámos blokkolta Rasovics lövését. Jöhetett a magyar támadás, Vámos volt megint főszerepben, kapott egy szabaddobást, és nagy erővel, középről lőtte ki a kapu bal oldalát.

• 2’
    HUN Jansik Szilárd
    11
    7 SRB
    III/2’

A harmadik negyed első szerb támadásánál Molnár kapott kiállítást, emberelőnyben jött a szerb támadás, de nem jutottak el lövésig, a támadóidő pedig lejárt, Csuk nem nézte az órát, így pórul járt. A másik oldalon Mandicsra fújtak középen kiállítást, Hárai próbált volna csavarni, ezt nem hagyta a szerb. Majd jött az újabb szerb kiállítás, kettős fórban volt a magyar csapat, Jansik pedig közelről könnyű gólt szerzett.

• 1’
    10
    7 SRB
    III/1’

Eljutott Fekete Gergőig centerben a labda, jó volt a bejátszás, ő pedig háttal a kapuval csavart lövéssel lőtte ki a jobb alsót, remek kezdés.

• III/1’

Elkezdődött a harmadik negyed, most is Vigvári volt a leggyorsabb, övé lett a labda, ezzel pedig miénk az első támadás joga.

• 8’
    Gól | Magyarország | 2. negyed
    HUN Varga Dénes
    9
    7 SRB
    II/8’

És az utolsó pillanatban egy újabb magyar gól! Mandics lövését előbb még fogta Vogel, majd öt másodperccel a vége előtt még felért a magyar támadás,

Varga Dénes pedig éppen a dudaszó pillanatában dobott az üres kapuba félpályáról, remek!

Ezzel a magyar csapat négy góllal nyerte a játékrészt.

• 7’
    8
    7 SRB
    II/7’

A negyed utolsó percén belül állították ki Jaksicsot középről, emberelőnyben Zalánkira jött ki a figura, aki most sem hibázott, nagy gólt dobott középről a bal alsóba!

• 7’
    Gól | Szerbia | 2. negyed
    HUN
    7
    7 SRB Dusan Mandics
    II/7’

Molnár Eriket állították ki középről, emberelőnyben jött a szerb támadás, Mandics lövését még védte Vogel – a kapufával együttesen –, de maradt a szerbeknél a labda. A kipattanót Csuk szedte össze, újra Mandics kapta, aki ezúttal már nem hibázott.

• 6’
    7
    6 SRB
    II/6’

De újra nálunk az előny! Alig telt el néhány másodperc a szerbek egyenlítő gólja után, jött a magyar találat. Varga Dénes távolról, középről a bal felső sarokba lőtt.

• 6’
    HUN
    6
    6 SRB Sztrahinja Rasovics
    II/6’

Lejárt lassan a támadóidő, Zalánki lövését védte a szerbek cserekapusa – nem volt túl jó próbálkozás. Jött a szerb kontra, Rasovics volt a leggyorsabb, és közelről nagy gólt lőtt, ezzel pedig egál.

• 5’
    HUN
    6
    5 SRB Dusan Mandics
    II/5’

Feketére fújtak szabálytalanságot középen, és ötméterest adtak a szerbeknek. A büntetőt Mandics zúdította magabiztosan a kapuba, ez a szerbek első gólja a negyedben.

• 5’
    HUN Manhercz Krisztián
    6
    4 SRB
    II/5’

Vámos szerzett labdát Csuk ellen, jött a magyar kontra, Manhercz pedig kettőre növelte a magyar előnyt. A szerbek kapust cserélnek, Misovics ugrott medencébe.

• 4’
    HUN Nagy Ádám
    5
    4 SRB
    II/4’

Most Mandicsra fújtak faultot, abból jött a magyar támadás, Nagy Ádám pedig büntetett, éppen a támadóidő lejárta előtt, már a magyar csapatnál az előny. Három magyar gól egymás után.

• II/3’

Most Manhercz szerzett labdát a szerb támadásnál, de ezt nem sikerült megbüntetni, mivel a másik oldalon Jansikra fújtak faultot. Ugyanúgy, mint a következő szerb támadásnál Jaksicsra, majd  Jansik eljutott lövésig a szerb kapunál, de nem járt sikerrel – nem találta el a célterületet.