új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Drámai csatában, végül 9–8-ra kikapott férfi pólóválogatottunk Horvátországtól, így majd vasárnap a bronzéremért játszhat. A mérkőzés részletes összefoglalóját ide kattintva olvashatja.

• IV/8’

Okosan kijátszották az emberelőny összes másodpercét a horvátok, végül a jobb szélről Marinic lőtt, de csak a felső lécet találta el. A kipattanó a horvátoké lett de remekül jött a blokk Vámostól, sikerült kivédekezni a horvát emberelőnyt. Időkérés nem maradt, vészesen telt az idő, az utolsó pillanatban Zalánki volt kénytelen lőni, de nem találta el a kaput. Vége, kikapott a magyar csapat.

• IV/7’

Magyar időkérés után Varga lőhetett középről, ígéretes helyzetben fórban, de Bijac remekül hárított, hatalmas mérkőzést játszik a horvát kapus. Vargát pedig visszaúszás közben kiküldték, horvátok pedig időt kértek.

• IV/7’

Labda nélküli kiállítást fújtak magyar támadásnál, Kharkov pedig ki is pontozódott ezzel. Varga Zsolt időt két, 1 perc 55 másodperccel a vége előtt.

• IV/6’

Jobb szélre játszották ki a horvátok a labdát, fogyott a támadóidő, végül Buric kiszorított helyzetből, középről lőtt, de Vogel védett. A kipattanót Fekete gyűjtötte össze, kamatoztatni a jó védekezést viszont nem sikerült, mivel Bijac jó ütemben úszott ki kapujából, és megszerezte a labdát. A horvátok jöhettek megint, Bukic lőtt távolról, de nem talált, majd a fordulás után fórban volt a magyar csapat, de Nagy Ádám lövése nem talált utat a hálóba, ezért kár volt.

• 4’
    Gól | Magyarország | 4. negyed
    HUN Nagy Ádám
    8
    9 CRO
    IV/4’

Fórban volt a magyar támadás, de nagyon fogyott a támadóidő, Zalánki passzolt a szélre Nagyra, aki emberrel nyakán lőtt, gyengén, és most nagyon nem jött össze. A másik oldalon szintén nem maradt elég ideje a horvátoknak, távolról lőtt Zuvela, nem volt veszélyes a lövés. Főleg olyan távolságra. Gyorsan fordult a magyar csapat, Zalánkiről jött most a horvát kiállítás, emberelőnyben pedig Nagy középről szép gólt lőtt egyenesen a bal felsőbe.

• IV/2’

Feketét állították ki középről, Jokovic lövését blokkolták, maradt a horvátoknál a labda, jött volna a bejátszás, de Jansik nagyon figyelt, és elhalászta a labdát. Ezt kamatoztatni viszont nem sikerült, mivel Molnárra középen kontrát fújtak. De nagyon figyelt Vogel is, jó ütemben úszott ki, és elhozta a labdát Zuvela elől.

• IV/1’

A mérkőzés negyedik ráúszását – egy kisebb közjáték után – végül Fekete Gergő hozta el, a magyar csapaté volt az első támadás joga. Helyzetet viszont nem sikerült kialakítani, Zalánki lőtt nyakén a védővel, de nem okozott gondot labdája Bijacnak. Majd Zalánki visszaúszás közben összeakadt Fatoviccsal, kettős kiállítás a vége, Fatovic pedig végleg kiállt.

• III/8’

Jokovic lövését előbb még fogta Vogel, de oldalra pattant a labda, maradt a horvátoknál. Sőt, emberelőnybe kerültek, Angyalt küldték ki középről, végül Marinicra jött ki a figura, aki a bal szélről közelről lőtt, de Vogel remekül védett. És vége a harmadik negyednek. Annyi viszont aggasztó, hogy még mindig kettővel mennek a horvátok.

• III/7’

Hárai felé ment volna a labda, de Bijaka szabálytalankodott, emberelőnyben folytatódhatott a támadás. Védett a horvát kapus, de szabálytalanság volt előtte, Buric volt a vétkes. Az ötmétereshez Vámos úszott oda, de bravúrral megint védett a horvát kapus, hihetetlen!

• 7’
    Gól | Horvátország | 3. negyed
    HUN
    7
    9 CRO Luka Bukic
    III/7’

Nem örülhettünk sokáig, a horvátoknál is működik a kapáslövés, nagyon gyorsan ért fel a támadás, és Bukic nagyon gyors mozdulattal lőtte ki a kapu jobb oldalát. Megint kettő közte.

• 6’
    Gól | Magyarország | 3. negyed
    HUN Jansik Szilárd
    7
    8 CRO
    III/6’

Vogel úszott ki jó ütemben kapujából, Vrlic elől hozta el a labdát, és gyorsan indította a magyar támadást. Jansik kapta, aki kapásból lőtt, és pazarul lőtte ki a bal felsőt, remek, ez most nagyon kellett.

• III/6’

Emberelőnyben Manherczre jött ki végül a lövés, Feketétől kapta a bal szélről, egy lövőcsel után pedig lőtt, de védett Bijac. Maradt nálunk a labda, Fekete szedte össze a kipattanót, és Bijac szabálytalankodott, ötméteres a magyar csapatnak. A büntetőhöz Manhercz úszott oda, de mellédobta sajnos.

• III/5’

Megint nagyon messze voltunk a kaputól, Hárai kapta volna középen, de Zuvela lecsapott a labdára. A másik oldalon Bukicra jött ki megint a figura, de most védett Vogel, erre nagyon nagy szükség volt. A magyar támadásnál Fatovicot állították ki, fórban folytatódhat majd a támadás, de előtt Varga Zsolt időt kért.

• III/5’

Megint nem sikerült jó helyzetet kialakítani a horvát kapu előtt, a támadóidő fogyott, Zalánki volt kénytelen távolról lőni, de messziről érkező lövésébe beleértek, az nem volt veszélyes a kapura. A horvátok viszont nem tudtak újabb gólt dobni, Loncar passzába ütött bele Vámos, és Jansik szedte össze.

• 3’
    HUN
    6
    8 CRO Luka Bukic
    III/3’

A horvát támadásnál Nagy Ádámot állították ki középről, majd emberelőnybe remekül járatták a horvátok a labdát, a jobb szélről érkezett a bejátszás, Bukic kapta a másik oldalon, és egyből behúzta a rövidbe.

• 3’
    HUN Angyal Dániel
    6
    7 CRO
    III/3’

A kimaradt emberelőny után maradt nálunk a labda, megint fórba kerültünk, Zalánki, Vámos, Manchercz volt a labda útja, végül eljutott Angyalig, aki közel a kapuhoz, egy csel után bedobta a labdát. Egy gólra zárkózik a magyar csapat.

• III/2’

Nagyon kemény védekezéssel nyitottak a horvátok, nem sikerült a horvát kapu közelébe kerülni, a támadóidő pedig vészesen fogyott, végül Vámos volt kénytelen távolról lőnie, de labdája a kaput sem találta el. Szerencsére a magyar védelem is rendben, szabaddobás után jöhettek a horvátok, pontosabban Marinic tüzelt, de remekül nyúlt bele Vogel. A kipattanót Angyal gyűjtötte be, indította a magyar kontrát, emberelőnybe kerültünk, Vámos harcolta ki, de végül Manhercz lövését fórban felső lécre tolta Bijac.

• III/1’

A mérkőzés harmadik ráúszását a magyar válogatott, pontosabb Manhercz nyerte, miénk az első támadás joga. Kétgólos horvát előnyről jön a folytatás.

• II/8’

A második negyedet két góllal nyerték a horvátok, itt még a negyed végén Vámos próbálkozott egy távoli ejtéssel, de labdája nem volt veszélyes a kapura. Innen jön a folytatás: Magyarország–Horvátország 5–7.

• 7’
    Gól | Horvátország | 2. negyed
    HUN
    5
    7 CRO Loren Fatovic
    II/7’

Horvát időkérés után szépen megjáratták a labdát, és éppen a támadóidő lejárta előtt megint Fatovicra jött ki a figura, aki a bal szélről hatalmas erővel bombázott a felső léc alá. Ez tényleg védhetetlen lövés volt.

• II/7’

Nem sikerült gyorsan válaszolni a horvát gólra, Vámos passza volt nagyon rövid Zalánkinak, lecsapták rá a horvátok. Egy kisebb hullámvölgyben van most a magyar csapat, horvát támadásnál kiállították Jansikot, őt másodszor a mérkőzésen, és közben horvát időkérés. 28 másodperc van hátra a második negyedből.

• 7’
    HUN
    5
    6 CRO Marko Zuvela
    II/7’

Hárai kapta volna középen a labdát, de jó ütemben úszott ki a horvát kapus, Bijac, és szerezte meg a labdát Háraitól. Gyors kontratámadás után felértek a horvátok, Vukicevic lőtt volna azonnal ziccerben, de Vogel nagyot védett, marad a döntetlent. Kamatoztatni ezt a Vogel bravúrt viszont nem sikerült, Háraitól megint elvették a labdát, majd Zuvelának a magyar kapu előtt nagyon elsült a keze, a bal felsőbe bombázott.

• 6’
    HUN
    5
    5 CRO Loren Fatovic
    II/6’

Most sem úsztuk meg kiállítás nélkül, Molnár nem úszott elég távol a szabaddobástól, a horvát fórban pedig Fatovicra jött ki a figura, aki most sem kegyelmezett, nagy gólt dobva egyenlített. Vogel keze mellett ment el a labda.

• 5’
    Gól | Magyarország | 2. negyed
    HUN Varga Dénes
    5
    4 CRO
    II/5’

Gólja után Fatovicot állították ki középről, emberelőnyben sokáig járt a labda a magyar kezek közül, végül középről, közepesen távolról Varga Dénes remek ütemben ejtett a horvát kapuba, gyönyörű megmozdulás volt. Újra nálunk az előny.

• 4’
    Bedobott büntető | Horvátország | 2. negyed
    HUN
    4
    4 CRO Loren Fatovic
    II/4’

Zalánki passza volt rossz középre, lehalászta a horvát kapus, visszaúszás közben pedig Hárait állították ki. A horvát támadás közben Fekete Gergő volt szabálytalan a horvát centerrel, hozzáért a kézhez, ötméteres az ítélet. A büntetőhöz Fatovic úszott oda, aki nagy erővel, védhetetlenül dobott a magyar kapuba. Újra döntetlen.

• II/3’

Emberelőnyben volt a horvát támadás, Angyalt állították ki, de így sem alakult ki komoly ziccer. Előbb Buric lőtt a jobb szélső, ezt fogta Vogel, a kipattanó a horvátoké lett, majd Marinic lőtt középről, de ennek is útját állta Vogel, remek. És kivédekeztük az emberhátrányt.

• 2’
    Bedobott büntető | Magyarország | 2. negyed
    HUN Vámos Márton
    4
    3 CRO
    II/2’

A horvátok támadóideje is lejárt, Zuvela lövésében nem volt elég erő, majd a másik oldalon Kharkov volt szabálytalan, ötméterest ítéltek a magyar csapatnak. Vámos úszott oda, hogy elvégezze az ötméterest,  előbb még a kapusba dobta a labdát, a kipattanó övé lett, és két méterről már nem hibázott.

• II/1’

A mérkőzés második ráúszását is a horvát válogatott nyerte, övé volt az első támadás joga a játékrészben. Most viszont nem jött össze rögtön a gól, Kharkov jobb szélről érkező lövését blokkolták. A másik oldalon Mahercz távolról sajnos csak a felső lécet találta el.

• I/8’

Fekete Gergő kapta középen, közel a kapuhoz, nyakában volt két védő, de így is eljutott lövésig, a labdában viszont már nem volt erő, védett a horvát kapus. Másodpercek maradtak hátra az első negyedből, még Marinic eljutott lövésig – emberelőnyben – de Vogel hárított, egy negyed után 3–3.