Szertorna

Torna, szer

Torna, szer magyar résztvevők

Négy magyar indulója lesz a párizsi olimpia tornaversenyeinek. Három évvel ezelőtt Tokióban csak Kovács Zsófia képviselte a magyar színeket – 1924 után fordult elő újra, hogy magyar férfi tornász nem szerepelt a mezőnyben –, most viszont ott lesz Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge, Kovács Zsófia és Mészáros Krisztofer is.

A magyar tornászok eddig 15 arany-, 11 ezüst- és 14 bronzérmet nyertek az olimpiákon. A férfiak részéről legutóbb Berki Krisztián diadalmaskodott lólengésben (2012), míg a legutóbbi magyar női aranyérmes Ónodi Henrietta volt, aki 1992-ben, Barcelonában nyert ugrásban.

A torna az egyik alapsportág, mindig is része volt az olimpiai játékoknak, 1896 óta egyszer sem hiányzott a programból. A magyar sportolók összesen 15 olimpiai bajnokságot nyertek, emellett 11 ezüst- és 14 bronzérmet is szereztek. A torna ezzel az ötödik legsikeresebb magyar sportág az olimpiákon.

A szertornában tizennégy érmet osztanak, a férfiak hat szeren, talajon, nyújtón, gyűrűn, korláton lólengésben és lóugrásban versenyeznek, a nőknek csak négy szeren, talajon, gerendán, felemáskorláton és lóugrásban osztanak aranyat, mindkét nemnél hirdetnek összetettben és csapatversenyben is eredményt.

(Index/MTI)

Torna Párizsban

• Összlétszám: 192 fő (96 férfi, 96 nő)
  • Versenyszámok: 14 – férfiak: csapat, egyéni összetett, talaj, ugrás, gyűrű, lólengés, nyújtó, korlát; nők: csapat, egyéni összetett, talaj, ugrás, gerenda, felemáskorlát
  • Indítható versenyzők egy országból: legfeljebb 4–4 férfi és nő
  • Lebonyolítási rend: a selejtezőből a csapatverseny fináléjába és a szerenkénti döntőkbe is a legjobb nyolc jut – de országonként legfeljebb két tornász -, az egyéni összetett végső szakaszában pedig a legjobb 24 szerepelhet.
  • Helyszín: Bercy Aréna
  • Időpontok: július 27–augusztus 5.