A hollandoknál jobb egyelőre nincs
Véget értek a C-csoport küzdelmei, jöhet a statisztika. A legtöbb gólt értelemszerűen a három győzelemmel záró hollandok szerezték, de az ellenfelek ismeretében a háromgólos meccsenkénti átlag kifejezett dicséretet érdemel.
Ha összehasonlítjuk, hogy az olaszok a három meccsükön összesen három gólt tudtak szerezni, a franciák és a románok meg együtt sem voltak erre képesek, még jobban felértékelődik Robbenék teljesítménye.
Az már érdekes, hogy míg az egész mezőnyből a hollandok lőttek a legtöbbször – 50-szer – , a második helyen a franciák állnak 47 kísérlettel. Az olaszok a harmadikak 41 lövéssel, a románok pedig meccsenként mindössze 11-szer próbálkoztak.
A kaput már nem ilyen hatékonyan célozták a franciák, mindössze 13-szor találták el. Az olaszok mutatói se jobbak 14 kapura tartó lövéssel, a románok pedig a három meccsen mindössze hétszer találtak kaput. A hollandok itt is elsők 23 kapura tartó lövéssel.
A nagy esélyesnek kikiáltott hollandok nemcsak a kapuk előtt ilyen jók, hanem a mezőnyben is. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ők passzoltak a legtöbbször, 1554 átadásnál tartanak, ami meccsenként 518 passzt jelent. A mezőnyben a franciák sem vallottak szégyent, 1465-ször tudták saját csapattársukhoz adni a labdát, míg az olaszok csak 1419-szer, a románok pedig kereken 1300-szor.
A labdabirtoklásban is ugyanez a sorrend, az élen álló hollandok 54%-os mutatója mellett a románoknál éppen tíz százalékkal kevesebbszer volt a labda. Az olasz támadók töketlenségét mutatja, hogy ugyanannyi támadást vezettek, mint a hollandok (48-48) , de ezekből csak egy gólt szereztek, hiszen a franciák ellen tizenegyesből és szabadrúgásból találtak be.
Az olaszok vezetik a lesen megállított játékosok listáját a csoportban, Toniékat 11-szer fújták le, míg a franciákat csak háromszor.
Ami talán a legnagyobb meglepetés, az az, hogy a csoportban az olaszok követték el a legkevesebb szabálytalanságot (45-öt), de a románok és a hollandok sem voltak sokkal durvábbak 47 és 53 szabálytalanságukkal, míg a franciák ellen több mint hatvanszor ítéltek szabadrúgást.
Az olaszok az elszenvedett szabálytalanságok sorában az élen állnak (58-szor ítéltek a javukra), de ebben szerepet játszanak remek színészi képességeik is. A hollandok inkább a játékkal törődtek, így csak 35-ször ítéltek a javukra.
Piros lap egy volt a csoportban – Abidal kapta az olaszok ellen –, de sárgát annál többször kellett felmutatniuk a játékvezetőknek. Itt az olaszok állnak az élen, akiket nyolc alkalommal kellett fegyelmezni, a franciák és a románok hétszer kaptak kártyát. A hollandok nemcsak szépen, szabályosan is játszanak, mindössze kétszer kellett őket így büntetni.