A spanyolok jobbak, mint a hollandok
További EB 2008 cikkek
A D csoportban a legtöbb gólt a csoportelső spanyolok szerezték - szám szerint nyolcat a három győztes meccsükön -, kétszer annyit lőttek, mint a második helyen végzett oroszok. A görögök már annak is örülhettek, hogy egyszer betaláltak, a svédeket csak az vigasztalhatja, hogy három góljuk közül az első (Ibrahimovicé) valószínűleg versenyben lesz az Eb legszebb találata címért.
Nem mellesleg ennek a csoportnak a két továbbjutója kísérletezett a legtöbbször lövéssel, a spanyolok 58-szor, az oroszok 53-szor vették célba ellenfeleik kapuját. A svédek az egész mezőnyt tekintve a második legkevesebbszer kísérleteztek, ennél a 33-nál csak a románok teljesítettek gyengébben.
Az oroszoknál gond volt a célzással, mindössze 23 lövésük ment a kapura, amelyet a spanyolok 27-szer találtak el. Távábbá a spanyolok csaknem minden harmadik kaput eltaláló lövése góllal végződött.
A két kiesett csapat játékosai együtt összesen nem találták el annyiszor a kaput, mint Torresék, a görögöknek 14-szer, a svédeknek 12-szer jött össze.
A spanyolok nemcsak a kapu előtt, a mezőnyben is jobbak mindenkinél, ők passzolták a legtöbbet, 1659-szer továbbítottak egymáshoz, ez meccsenként 546-os átlagot jelent. Ebben az összehasonlításban a görögök a másodikak 1346 átadással, a svédek itt is utolsók, 1179 passzal.
A spanyolok a labdabirtoklásban is az élen állnak, a portugálokkal holtversenyben 55%-kal. Ebben az összehasonlításban az oroszok sincsenek lemaradva, 53%-ban náluk volt a labda, viszont a svédek mutatói itt a leggyengébbek az egész mezőnyt tekintve, 42%-kal.
A spanyolok csak ritkán, egész pontosan négyszer futottak lesre, miközben a görögök nagy igyekezetükben tíz alkalommal is rosszul helyezkedtek.
A spanyolok egy negatív rangsorban is az élen állnak, ők követték el a legtöbb szabálytalanságot a négyesből. Ellenük 55-ször fújtak, a görögök ellen 45-ször. A másik két csapat a köztes tartományban van 50 szabálytalansággal.
A legtöbb szabálytalanságot is a spanyolok ellen követték el, az oroszokkal együtt 53-szor rúghattak szabadrúgást. A svédeket csak 40-szer bántották, a görögök egyetlen góljukat 50 szabadrúgásuk egyike után szerezték.
Ebben a csoportban nem volt kiállítás, és a sárga lapokat sem szórták ész nélkül a játékvezetők. A kiosztott 18 lapból nyolcat a görögök, ötöt az oroszok szereztek, a maradék haton igazságosan megosztoztak a spanyolok és a svédek.
Összesített lista
A góllövőlista vezetője: David Villa (spanyol) 4 góllalA legtöbb gólt szerző csapat: Hollandia 9
A legkevesebb szerzett gól: Ausztria, Lengyelország, Románia, Franciaország, Görögország 1
A legtöbb kapott gól: Franciaország, Csehország 6-6
A legkevesebb kapott gól: Horvátország, Hollandia 1
A legtöbb lövés: Spanyolország 58
A legtöbb lövés egy meccsen: Franciaország 23, a hollandok ellen
A legkevesebb kapura lövés: Törökország 31
A legtöbb szögletrúgás: Oroszország 27
A legkevesebb szögletrúgás: Hollandia 7
A legtöbb sárga lap: Törökország 10
A legkevesebb sárga lap: Hollandia 2
Az összes sárga lap: 95
Piros: Demirel (török), Schweinsteiger (német), Abidal (francia)
A legtöbb les: Portugália 15
A legkevesebb les: Ausztria 1