Gólja után lement kutyába, és jelölt
További Cikkek cikkek
Ha egy focista gólt szerez, hatalmas feszültségtől szabadul meg, különösen igaz ez, ha egy világbajnokságon talál be. Van, aki csendesen ünnepel, de ez a ritkább, a gólszerző általában extázisban őrjöng, az 1994-es Egyesült Államok-beli torna óta pedig egyre tőbb előre begyakorolt figurát lehet látni.
Milla divatba hozta a táncot, az afrikaiak egyébként is különösen ügyesek az ünneplésben, nigériát hárman is képviselik összeállításunkban.
A brazil Bebeto örömét rengetegen átvették egy az egyben. A spanyolok sírtak, pedig hatot lőttek. 2006-ig olyan sem volt, hogy valaki a gatyájába rejtett álarcot húzzon fel.
1970-ben Brazília és Olaszország játszotta a döntőt. A braziloknak egy gól kellett, hogy meglegyen a 100. a világbajnokságok történetében.
A negyedik tornáján játszó Pelé ugrott, fejelt és Jairzinho nyakába ugorva úgy ünnepelt, olyan arccal, mint egy gyerek. A brazilok harmadszorra nyertek, a kissé már leírt Pelé azt üvöltözte: "Látjátok, nem vagyok halott!"
Az 1982-es döntőn az ösztönös, felszabadult ünneplés tökéletes példáját láthattuk: Tardelli növelte tovább az olaszok előnyét az NSZK ellen 2-0-ra, lövése után önkívületi állapotban rohant a pályán. 2006-ban Grosso is hasonló volt.
Kamerun nem csak Argentína legyőzésével és a negyeddöntőbe jutással hívta fel magára a figyelmet 1990-ben, hanem az öt gólig jutó, azokat igen eredeti tánccal ünneplő Roger Millával is (2:30-tól).
Rashidi Yekini, a nigériaiak játékosa nem csapattársaihoz, hanem a kapuba futott, miután a bolgárok elleni csoportmeccsen vezetést szerzett. Azt hittük, szétszedi a hálót. Ez volt a nigériai válogatott első világbajnoki gólja (0:50-nél).
Nigéria, illetve Finidi George még ugyanezen a tornán összehozta az egyik legemlékezetesebb mutatványt: négykézlábra ereszkedett, jobb lábát felemelve kutyaként jelölte meg területét.
A brazil Bebetonak nem sokkal a hollandok elleni negyeddöntő előtt született gyermeke, góljánál ezt találó kézmozdulattal a közönségnek is jelezte. Iskolát teremtett, azóta is sokan használják.
Ugyancsak 1994-ben a bolgárok Mexikót ejtették ki a nyolcaddöntőben, Sztojcskov hatalmas góllal egyenlített, aztán szokásos felugrása után mindenkire haragudott.
1998-ban, Franciaországban a spanyolok csak akkor juthattak volna tovább a csoportjukból, ha Paraguay nem veri meg Nigériát. Mivel az a meccs 3:1 lett, Raulék hiába rúgtak hatot a bolgároknak, kiestek.
Gólszerző annyira még sosem volt szomorú, mint Kiko, a felvételen nem látszik tisztán, de aki látta a meccset, emlékszik rá, hogy sírva ment vissza a középkezdéshez (1:25-től).
A negyeddöntőben a dán Brian Laudrup egyenlített Brazília ellen, aztán a füvön fekve olyan pózt mutatott be, mintha modellfotózáson lenne. (Az eredeti Michel Platinitől származik, az 1985-ös, Argentino Juniors elleni Világkupa-döntőn szabályos gólt lőtt, de a bíró nem adta meg. A francia így akadt ki rá.)
Nem mondhatni, hogy az újonc Szenegál megijedt volna az előző világbajnok franciáktól a 2002-es vb-n. Bouba Diop góljával nyertek, aztán afrikai örömtáncot jártak.
A nigériaiak itt is maradandót alkottak, legalábbis ami a gólörömöt illeti. A svédek elleni csoportmeccsen Aghahowa szerezte meg a vezetést, és ha több helye van, ki tudja, meddig szaltózik tovább.
Beckham argentinok elleni öröme nem tartozik az extrémek közé, de tudva azt, hogy 1998-ban egész Anglia őt hibáztatta az Argentína elleni kiesés miatt, hatalmas elégtétel lehetett neki. A videón látni, hogy könnyezett is.
Világbajnokságon játékos még sosem ünnepelt álarcban, 2006-ban Németországban ez is megtörtént. Az ecuadori Kaviedes úgy készült, hogy gólt fog rúgni Costa Rica ellen, összejött neki, a gatyájába dugott Pókember-maszkot felhúzta a fejére.
A nyolcaddöntőben Olaszország Ausztráliával játszott, Totti jutott tizenegyeshez, belőtte, aztán hüvelykujját szopogatta. A Roma támadója ezt a mozdulatot kisgyermeke születésekor kezdte el, azóta is gyakran látni tőle. Sokan átvették.