Mario Gomez elintézte a hollandokat is
További Cikkek cikkek
A hollandok vereségük után kvázi győzelmi kényszerben léptek pályára, a németek egy győzelemmel érkeztek, és ennek megfelelően is indult a meccs. A hollandoknál volt a labda, és a hatodik percben már ziccerbe is került van Persie, de gyengén találta el a tizenegyespontra ívelt labdát, így az épp Neuer kezébe csorgott.
Özil kapufával válaszolt, húsz méterről szúrta rá keményen, Stekelenburgnak szerencséje volt, mert épp a kezébe pattant vissza a labda.
A hollandok erőltették, de Mario Gomez első helyzetét kihasználta: Schweinsteiger adott jó passzt a csatárnak, bár kicsit mögé ment a labda, ez kellett neki, hogy a tizenhatoson fordulás közben át tudja venni - higgadtan behelyezni már nem volt neki gond. Stekelenburg még lábbal beleért, de ez nem segített.
A hollandok csak és kizárólag Sneijder passzaiból éltek, aki tényleg remekül osztogatott, de társai nem tudták befejezni a megkezdett akciókat.
Badstuber a 37. percben jó szöglet után nagy helyzetet hagyott ki, amikor teljesen tisztán fejelhetett öt méterről, ám épp Stekelenburgot szemelte ki.
60 másodperc sem telt el, és Gomez újra nem hibázott: most tökéletes passzt kapott Schweinsteigertől, igaz kevésbé jó helyen, a tizenhatos jobb oldalán. Ez viszont nem akadályozta meg abban, hogy kilője a jobb felső sarkot, persze kellett az is, hogy Stekelenburg legugoljon védés helyett. Szép nagy gól volt ennek ellenére, és bravúr lett volna kifogni.
A hollandok tétmeccsen, vagyis a vb-k és Eb-k történetében most először voltak kétgólos hátrányban félidőben, szünetben jött is van de Vaart és Huntelaar, van Bommel és Afellay helyére.
A változtatásoknak az lett az eredményük, hogy a hollandok 60-40-es labdabirtoklása a 65. percre visszament 54-46-ra, van der Vaart nem védekezett semmit van Bommel helyén, Huntelaar pedig nem Affellay középpályás pozícióját vette át, hanem csatárnak ment fel van Persie mellé, így a középpályán újabb lyuk keletkezett.
A németeknél volt a labda, lehetőségeik, sőt helyzetük volt Hummels lövéséből. Egy holland helyzet akadt, van Persie lőtt, de Neuer nagyon gyorsan leért, és fogta. A 70. perctől a németek ráadásul elkezdték lassítani a játékot, körbepasszolták a középpályát, a hollandok meg nem tudták elvenni tőlük a labdát.
Robben ennek ellenére egyszer a tizenhatoson kívülről, majd belülről próbálkozhatott, az egyik kiment a stadionból, beleértek, a másik másfél méterrel mellécsorgott.
A 73.-ban aztán Hummels kiment szorosban van Persie-re, a csatár le is fordult róla a labdaátvétellel, vezette egész hosszan, majd kilőtte a bal alsó sarkot. Badstuber lába között ment át a labda, Neuer nem vette észre időben, és amúgy is remek lövés volt, még egy kis kifli is került bele.
Sneijderék a 80.-ig még erőlködtek, nyomtak, de a németek egész simán kivédekezték a rohamokat, az utolsó szűk negyedórát meg lepörgették. Sőt, a csere Klose letámadta Stekelenburgot, becsúszva elrúgta a labdát, de az közelről mellécsorgott.
A németek két győzelemmel már majdnem továbbjutottak, de az utolsó körben körbeveréssel még a dánokkal és a portugálokkal is azonos ponton végezhetnek, vagyis matematikailag még nem negyeddöntősök. (Több mint két csapat pontazonosságánál a kérdéses csapatok egymás elleni meccseinek gólkülönbsége számít, vagyis a hollandok elleni meccseiket kivennék a számításból.)
A hollandok épp emiatt még nem estek ki, de remélniük kell, hogy a németek megverik a dánokat, ők meg a portugálokat, és a három hárompontos csapat különversenyének gólkülönbségéből ők jönnek ki a legjobban. (Vagyis mindegy volt, hogy a németektől 2-1-re vagy 8-0-ra kapnak ki.)
Gomez háromgólos, Dzagojevvel vezeti a góllövőlistát, a németek eddigi mindhárom találatát ő szerezte, az első körben a portugálokat verte eggyel.
A csoportban döntés vasárnap este 20.45-től, a két meccset párhuzamosan játsszák.