További Cikkek cikkek
Belgium három győzelemmel, az Egyesült Államok pedig a legkeményebb csoportból érkezett a tizenhatba. A belgáknál Origi kezdett csatárposzton a vb-n eddig semmit nem mutató Lukaku helyett, az amerikaiknál viszont nem tudott játszani az első meccsen megsérült támadó, Altidore.
A futballja miatt sokat kritizált belga csapat rögtön bekezdett, az első percben jól mentek el a jobb szélen, Origi ugrott ki, laposan lőtt, Howardnak kellett lábbal védenie. Klinsmann válogatottjának kellett néhány perc, mire rendeződött, az 5. perc környékén viszont már két gyors támadást is vezettek a bal oldalon. Volt tempó, mindkét csapat nyíltan játszott.
Maradt a belgáknál a labda, a 20. percre kezdtek éledezni az amerikaiak, egy szöglet után Dempsey maradt le nem sokkal egy labdáról, majd a következő támadásnál is elé került a labda a tizenhatosnál, kapásból lőtt, Courtois simán fogta.
Egymást érték a helyzetek, egy labdaszerzés után öt belga mehetett négy amerikai védőre, De Bruyne egy csel után elvállalta a lövést, nagyon gyatrán sikerült. A belgák simán átmentek az amerikaiak középpályáján, a 26. perben pedig az addigi legnagyobb lehetőségüket dolgozták ki, Mertens ment be a bal szélről, Origihez akart passzolni, Beasley mentett nagyot középen. A belgák játéka teljesen átment arra a szélre, ahol már a korábbi meccseken is gondja volt az amerikai védelemnek, a tempó semmit nem csökkent, óriási volt a rohanás. Jonhson percekkel később ki is esett a védelem jobb oldaláról, Klinsmannak cserélnie kellett, Yedlin jött, és ez valamelyest stabilizálta a védelmet.
A félidő hajrájára egyre több labdát szereztek az amerikaiak, végignyargaltak ők is a pályán, a belga tizenhatosnál viszont egymás után akadtak el az akciók, a beadásaikat pedig kifejelték a védők.
2. félidő
Belgium a második félidőt is veszélyesen kezdte, De Bruyne látványos passzt pörgetett a tizenhatoson belülre, Mertens belefejelt, Howard bravúrral tolta ki a kapura hulló labdát. Ennél is nagyobb helyzet jött Vertonghen beadása után, De Bruyne és Origi is alig valamivel maradt le a labdáról az amerikai kapu előtt, nagyon nyomtak a belgák. Az 55. percben jártak a legközelebb a gólszerzéshez, Origi lécet fejelt, a következő támadásnál pedig Vertonghen védését kellett lábbal védenie Howardnak. Csak az volt a kérdés, meddig bírja az Egyesült Államok, óriási nyomás alatt játszottak, alig volt náluk a labda, ráadásul Wilmots támadásban erősített, behozta Mirallast.
A 60. perc környékén tértek magukhoz az amerikaiak, Yedlin révén a jobb szélen volt néhány támadásuk, a beadásaik viszont ugyanolyan hatástalanok voltak, mint az első félidőben. Közben a belgák továbbra is akkor lőttek, amikor tudtak, az amerikaiak ellentámadásaiban ellenben megvolt a veszély, ahogy a németek elleni meccsen is. A 74. percben Dempsey tök üresen vezethette a labdát a belgák térfelén, több társa is indult a széleken, ő azonban végül a lövést választotta, Courtois védett.
Két perc múlva már Belgiumnak volt ziccere, Origi ugratta ki Mirallast, a csatár ziccerben laposan lőtt, Howard lábbal ebbe is bele tudott érni. A sokadik bravúrja volt az amerikai kapusnak, majd ezután sorban jöttek az újabb védései, hiába voltak jóval gyorsabbak a belgák, a kapussal nem tudtak mit kezdeni.
A végére kijöttek az amerikaiak is, majdnem ebből kaptak gólt, De Bruyne végigszáguldott a középpályán, majd kitette a labdát Hazardnak, a Chelsea-játékos az oldalhálóba bombázott. Howard a 89. percben is megmentette csapatát, Kompany belebotlott a labdába az amerikai ötösnél, a kapus odaért a sarokra, és szögletre mentett.
A meccs embere: Tim Howard
A meccs helyzete viszont a hosszabbításban jött, és nem a belgáké volt. Egy beadás után beragadtak a belga védők, Jones lefejelte a labdát Wondolowskinak, csak a kapussal volt szemben az ötösnél, méterekre nem volt a közelében védő, de olyan szerencsétlenül nyúlt bele, hogy a kaput sem találta el, úgyhogy jött a hosszabbítás és a teljes őrület.
Hosszabbítás
Két percet kellett várni a gólra, Lukaku elment a jobb szélen, visszatette középre a labdát, az egyik amerikai belenyúlt, de pont De Bruyne elé került, aki kikerülte a védőket, és kilőtte a hosszút.
Jöhetett volna a következő is, egy kontra végén Vertonghen szórakozta el a helyzetet. Lukaku rendre lefutotta a fáradt amerikai védőket, rengeteg gondot okozott.
Megpróbált mindent Klinsmann-csapata is, mentek előre, ebből kapták a második gólt, egy labdavesztés után lekontrázták őket a belgák, De Bruyne kiugratta Lukakut, a csatár a rövidbe lőtt Howard fölött.
A hosszabbítás második félidejének elején viszont rögtön visszajött a meccsbe az amerikai csapat, a csereként beállt Green első labdaérintéséből gyönyörűen pörgetett kapásból a kapuba, Courtois csak beleérni tudott, újra nyitottá vált minden.
Támadtak teljes erejükből, Lukaku majdnem megint ezt használta ki, a teljes amerikai védelmet megforgatta, Howard már megint lábbal védte a lövését.
Elképesztő percek következtek, az amerikaiak szabadrúgást kaptak a belga tizenhatos előtt. Egy tökéletesen kivitelezett kombináció végén Dempsey elé került a labda ziccerben, Courtois-ban elakadt a lövés, ha bejön, a vb egyik legjobb gólja. Ezután jött két beadás, amit a belga védők kifejeltek, a csapatuk teljesen beszorult. Amerika az utolsó másodpercig ment előre, de nem sikerült kiharcolniuk az egyenlítést a vb egyik legőrültebb meccsének végén.
Belgium 2-1-re nyert, és Argentínával játszik majd a negyeddöntőben.