Szilvia
5 °C
16 °C

A hiperkritikus angol kapitány a 6-1-es győzelemmel sem elégedett

2018.06.24. 20:30

Anglia eddigi legnagyobb győzelmét aratta világbajnokságokon, 6-1-re győzte le Panamát a csoportmeccsen, de Gareth Southgate szövetségi kapitány így sem teljesen elégedett.

Az angolok második győzelműket szerezték a vb-n, ezzel tovább is jutottak a legjobb a tizenhatba. Panama ellen Harry Kane mesterhármast ért el, John Stone kettő, Jesse Lingard egy gólt szerzett. Southgate szerint azonban még ennél is lehetnének jobbak.

„Nem tetszett a kezdés, és nem tetszett ez ellenfél gólja sem a végén. Azt hiszem, a közepén voltak egész jó részek, de én hiperkritikus vagyok." – idézte a BBC a szövetségi kapitányt.

„Furcsa, de jobban élveztem a győzelmet Tunézia ellen, mert nagyobb volt a feszültség, ott át kellett lépnünk egy vonalat. Valószínűleg játszottunk már jobban is, de ma jobbak voltunk a kapu előtt. Tudom, hogy mennyien nézték vasárnap délután a meccset, és nagyszerű, hogy adtunk nekik valamit, aminek örülnek." – mondta Southgate.

A kapitány arról is beszélt, mit mondott a szünetben a csapatának. „Arról beszéltünk, hogy még egy gól fontos lenne, hogy vezessük a csoportot. Ez az oka, amiért csalódott voltam a bekapott gól miatt a végén."

Az angolok utolsó csoportmeccsüket a már szintén továbjutott és azonos gólkülönbséggel bíró Belgiummal játsszák majd, azt még Southgate sem tudja, hogy feltétlenül nyerni akar, vagy inkább kísérletezni a kevesebb játéklehetőséget kapó futballistáival.

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?