Jenő

Otthon bukott az Újpest, így negyedik lesz a bajnokságban

2007.05.21. 20:24
A Fehérvár magabiztosan győzött az Újpest otthonában a labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy a fővárosi együttes a negyedik helyen végez a bajnokságban.

Újpest FC-FC Fehérvár 0-2 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 2323 néző, V: Kassai
gólszerzők: Dajic (45.), Julinho (50.)
sárga lap: Zaleh (67.), illetve Fehér Zs. (71.), Horváth G. (76.)
Újpest: Balajcza - Kiss Z. (Zaleh 54.), Vaskó, Vermes, Füzi - Sándor Gy., Habi, Korcsmár (Gulyás 84.) - Nagy O., Kovács Z., Freud (Kisznyér 54.)
Fehérvár: Sebők Zs. - Fehér Zs., Baranyai, Koller, Mohl (Horváth G. 45.) - Farkas B. (Kocsis 82.), Bozic - Simek (Nagy D. 63.), Vayer, Julinho - Dajic

I. félidő:
45. perc: Simek húzott el a jobb oldalon, élesen középre lőtt labdáját Dajic 5 méterről a kapu közepébe lőtte (0-1).

II. félidő:
50. perc: Simek erős lövése Balajczáról éppen a menteni igyekvő Vaskóra pattant, onnan pedig a hálóba tartott, Julinho még beljebb terelte a játékszert (0-2).

Fehérvári rohamokkal kezdődött a találkozó, ám a vendégek lendülete hamar alábbhagyott, az Újpest pedig főleg kontrákkal próbálkozott. Szünet előtt az utolsó pillanatokban egy szép támadás után vezetést szerzett Marijan Vlak együttese.

Fordulást követően a Fehérvár gyorsan növelte előnyét és magabiztosan zsebelte be a három pontot.