Vereséggel kezdtek az olimpiai bajnok kanadai hokisok a vb-n

2014.05.09. 18:40

Az oroszok könnyedén nyertek a svájciak ellen, az olimpiai bajnok kanadaiak viszont szétlövésben kikaptak a franciáktól a minszki jégkorong-világbajnokság nyitónapján, írja az MTI.

Az oroszok már a 13. másodpercben megszerezték a vezetést, aztán a vb legnagyobb sztárja, Alekszandr Ovecskin is betalált emberelőnyben, és az első harmad után már 3-0 volt az állás, a vége pedig 5-0 lett.

A kanadaiak egészen az 51. percig 1-1-re álltak a franciákkal, majd hiába vezettek, gyorsan jöttek az egyenlítés, aztán a ráadás, a szétlövésben pedig a franciák nyertek.

Az amerikai válogatott könnyedén, 6-1-re nyert a házigazda fehérorosz csapat ellen, míg a hajrában egyenlítő csehek hosszabbításban 3-2-re legyőzték a szlovákokat a minszki jégkorong-világbajnokság nyitónapján.

A csehek a 42 éves Jaromir Jagr révén 2 perc 7 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, majd a ráadásban Jakub Klepis pontos bombájával a győzelmet is megszerezték.

A másik esti összecsapáson az amerikai válogatott második harmad második felében 2 perc 43 másodperc alatt háromszor volt eredményes, és később sem állt le a gólgyártással.