Csak szétlövéssel kaptunk ki a 12 éve A csoportos dánoktól

2015.11.06. 17:47

A magyar jégkorong-válogatott szétlövéssel 2-1-re kikapott a dán csapattól pénteken a stavangeri négyes torna második fordulójában. A magyar csapat szerzett vezetést és ezt a harmadik harmad elejéig őrizni is tudta. Hetényi Zoltán 45 lövést fogott meg, a meccs legjobbja lett.

A rávezetésben Morten Green talált (1-0), Somogyi nem (1-0), Jesper Jensen sem (1-0), Vincze Péter ugyancsak (1-0), Thomas Spelling jócskán fölé lőtt (1-0), Sikorcin Ladislav lövése azonban elakadt a mamutban (1-0), így 2-1-re nyert Dánia, de így is szereztünk pontot.

A sérüléshullám továbbsodort Stavangerben: a reggeli edzést Kevin Wehrs hagyta félbe a vállfájása miatt, így a csütörtökon debütált bekk pénteken délután be sem öltözött. Ugyancsak pihent az arcüreg-gyulladással bajlódó Sebők Balázs.

Az viszont már technikai döntés volt, hogy a kapusoktól Rajna Miklós, a hátvédektől Jesse Dudas, a csatároktól Kovács Csaba és Kóger Dániel maradt ki ezúttal. Ugyanakkor mára is jutott újoncavatás: Szabó Dániel a legfrissebb magyar férfi felnőttválogatott-játékosunk.

2. forduló: Dánia-Magyarország 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - szétlövéssel

Gól: Karvinen (42.), illetve Somogyi (25.)

A tornán résztvevő mind a négy válogatott a jövő évi olimpiai selejtezőre és a májusi, oroszországi világbajnokságra készül. Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese szombaton a vb-ellenfél franciákkal találkozik.

Norvégia-Franciaország 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)