Szlovákia most 2-0-ről kapott ki

2016.05.11. 17:46

A szlovákok folytatják azt a mélyrepülést, amelyet a németek ellen kezdtek a Szentpéterváron zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokságon. Most úgy kaptak ki 4-2-re Fehéroroszországtól, hogy a harmadik harmad elejéig még 2-0-ra vezettek.

Ez a magyarok szempontjából azért fontos és kifejezetten rossz hír, mert így a fehéroroszok megszerezték első három pontjukat, így már csak mi állunk nulla ponttal. Sajnos, az egész vb-t figyelembe véve, hiszen a moszkvai csopoartban a két utolsónak, Kazahsztánnak és Lettországnak is van már 2-2 pontja.

A lettek egy nagyon nagy meccsen kaptak ki Svájctól. Az első harmadban nem esett gól, majd a svájciak kereken öt perc alatt hármat vágtak. A lettek viszont visszajöttek és szintén öt perc alatt három gólt ütve egyenlítettek.  Az utolsó harmadban 26 másodperc alatt esett egy-egy svájci és lett gól, majd másfél perccel a vége előtt Eric Blum döntötte el a meccset.