Így gondozd a magyarodat
További Kajak-kenu cikkek
- A londoni olimpia ezüstérmese lett a magyar kajakozók új szövetségi kapitánya
- Hazatért Dániából a kajakpápa, forradalmasítaná a Párizsban arany nélkül maradt sportágat
- Ötkarikás aranyérmesünk szerint az olimpiai 4. helynél nincs motiválóbb dolog a világon
- Két szövetségi kapitány irányítja a jövőben a magyar kajak-kenu válogatottat
- Újabb két magyar érem született a Szuperkupa-viadalon
Nagy László a világ egyik legjobb kézilabdázója. Tíz éves barcelonai kitérő után a nyáron visszatért a magyar válogatottba és Veszprémbe, amely a Bajnokok Ligája egyik bajnokesélyese lett. Nagy László hazatéréséről a legkevesebb, amit elmondhatunk, hogy hasznos volt, és megérte a hosszas huza-vona, amely a spanyolok és a magyar kézisek között folyt. Emlékezzünk, a Barcelona és a spanyol kézilabda-szövetség kéz a kézben mindent megtett annak érdekében, hogy Nagy visszatérését Magyarországra megnehezítse, holott a Barcelona minden bőrt lehúzott Nagyról, és örök hálával tartozhat neki a bajnoki címekért és a BL-győzelemért. A történet vége ismert, Nagy az olimpia előtt csatlakozott a kéziválogatotthoz, amely Londonban 4. lett, megelőzve a spanyolokat, a múlt hét végén pedig szintén vele sikerült történelmet írni, legyőzni otthonában az Atleticót.
Ezt csak azért fontos megemlíteni, mert nem árt emlékeznünk, micsoda felháborodás kísérte az olimpia előtt zajlott küzdelmet Nagy megszerzéséért, és milyen visszataszító arcát volt képes a spanyol kézilabda megmutatni egy lélekben a csapattól és az országtól már elbúcsúzott játékos körül.
Most ugyanez a felháborodás tapasztalható, csak éppen teljesen más előjellel. Janics Natasa elbúcsúzott. A magyar sport és a szurkolók rengeteg sikert és diadalt köszönhetnek neki. De a legtöbbet a magyar szövetség, amelynek sikere például Janics sikerességének függvénye.
Janics papíron magyar, sőt kétségtelen, szereti is ezt az országot, de szívében szerb. Ezért is pályafutását otthon fejezné be, együtt a családjával. És mi történik?
A magyar szövetség és az olimpiai bizottság mindent elkövet, hogy Janics visszatérése Szerbiába minél több akadályba ütközzön. 150 ezer eurót kérnek a szerbektől, noha a magyar szövetség költségvetése egymilliárd fölött van, míg a szerbekről köztudott, hogy egyedül nem képesek ezt a pénzt előteremteni. A legfrissebb hír, hogy Botka László is beállt a sorba, és az önkormányzat által egyszer már jóváhagyott döntést Janics stílusa miatt visszavonatná. Mégsem vásárolják vissza a magyar kajakosnő szegedi ingatlanát.
A politikának egy olyan céljának is lennie kellene, hogy a konfliktusok után az ügymenet normálisan, és lehetőleg békében folytatódjon. Botka és a szövetség most elmentek a falig. Nagyért a Barcelona 3 millió eurót követelt, de ez szinte megtisztelő ahhoz képest, hogy Botkáék és a szövetség mennyire pitiáner megoldást válaszottak Janics esetében.