Ez várható ma a kajak-kenu-vb-n

2013.08.31. 11:54

Döntőbe került a magyar egységek zöme a duisburgi kajak-kanu-világbajnokságon. A szombat délelőtti középfutamokból két magyar hajó jutott döntőbe 200 méteren. A Wedau sportparkban a Lantos Ádám, Nagy Péter kenus duónak úgy sikerült, hogy megnyerték az  versenyét.

Nekem délután még lesz egy középfutamom egyesben, tartalékoltam arra is, úgyhogy ez még nem a legerősebb pályánk volt

- mondta a parton Lantos.

A háromszoros olimpiai bajnok kajakos Douchev-Janics Natasa harmadik lett sógornője, a szlovén színekben versenyző Spela Ponomarenko Janic, illetve a friss Eb-győztes lengyel Marta Walczykiewicz mögött, de mivel az első három hely finálét ért, ő is továbblépett.

A férfi kajakpárosnak (Molnár Péter, Bán Kristóf) azonban nem sikerült a döntőbe kerülnie, negyedikek lettek, ők a zárónapon a B fináléban (a 10-18. helyért) szállhatnak csak vízre. A magyar duó mindössze 23 századmásodperccel maradt le a harmadik kanadaiaktól.

A kenus Lakatos Zsanett és a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duó már pénteken, az előfutamból bejutott a fináléba, míg Tótka Sándor (K-1) és Lantos egyesben 12.45-től versenyez a legjobb kilenc közé kerülésért.

A szombati versenynapon összesen tíz fináléra kerül sor a vb-n, mindegyikben lesz magyar érdekeltség.

Az A döntők

15.25: női K1 1000 méter (Medveczky Erika)

15.32: férfi K1 1000 méter (Dombovári Bence)

15.39: férfi C1 1000 méter (Vajda Attila)

15.46: férfi K2 1000 méter (Dombi Rudolf, Kökény Roland)

15.56: női K1 500 méter (Kozák Danuta)

16.11: női C1 200 méter (Lakatos Zsanett)

16.31: női K2 500 méter (Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa)

16.41: férfi C2 1000 méter (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)

16.48: női K2 1000 méter (Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina)

16.55: férfi C4 1000 méter (Varga Dávid, Korisánszky Péter, Korisánszky Dávid, Vass András)

Vasárnap:

5000 m-es döntők 9.00

200 m-es döntők 11.00

500 és 1000 m-es döntők 14.30

váltó döntők 17.00

A 200 méteres számok döntőit vasárnap rendezik, ez alól csak a női C-1 200 méter kivétel, ebben szombaton lesz a döntő.