Bertalan
18 °C
32 °C
Index - In English In English Eng

24 éves kajakos verte a vb-válogatón az olimpiai és hatszoros világbajnok Csipest

D  AS20170716052
2019.08.10. 12:55

Lucz Dóra nyerte a szombati szétlövést női kajak egyes 200 méteren Csipes Tamarával szemben Szolnokon, így ő indul ebben a számban az augusztus 21-25. között Szegeden rendezendő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A szétlövésről beszámoló MTI megtudta a szövetségi kapitány Hüttner Csabától, hogy bár a hátszeles pálya Lucznak kedvezett, de a kis különbség ellenére meggyőző teljesítményt nyújtott.

Lucz 200 egyesben és 500 négyesben Európa-bajnok volt két éve Plovdivban, emellett két U23-as vb-aranya vagy 200 egyesben, de 500 egyesben is volt már U23-as világbajnok. Neki a K-1 200 lesz az egyetlen száma az augusztusi vb-n. A Rióban 500 négyesben olimpiai bajnok, emellett hatszoros világbajnok Csipes Tamara K-1 1000-en és K-4 500-on indul majd a vb-n, amire a mostani szétlövéssel véglegessé vált a magyar csapat összetétele a hazai vb-re.

A magyar vb-keret a szegedi kajak-kenu világbajnokságra

férfiak

  • K-1 200 m: Csizmadia Kolos Attila
  • K-1 500 m: Dombvári Bence
  • K-1 1000 m: Kopasz Bálint
  • K-1 5000 m: Noé Bálint
  • K-2 200 m: Balaska Márk, Apagyi Levente
  • K-2 500 m: Noé Zsombor, Bogár Gábor
  • K-2 1000 m: Kammerer Zoltán, Gál Péter István
  • K-4 500 m: Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István
  • K-4 1000 m: Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek
  • C-1 200 m: Hajdu Jonatán
  • C-1 500 m: Bodonyi András
  • C-1 1000 m: Kiss Tamás
  • C-1 5000 m: Adolf Balázs
  • C-2 200 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert
  • C-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám
  • C-2 1000 m: Kiss Balázs, Dóri Bence Balázs
  • C-4 500 m: Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás

nők

  • K-1 200 m: Lucz Dóra
  • K-1 500 m: Kozák Danuta
  • K-1 1000 m: Csipes Tamara
  • K-1 5000 m: Bodonyi Dóra
  • K-2 200 m: Lucz Anna, Kiss Blanka
  • K-2 500 m: Kárász Anna, Kozák Danuta
  • K-2 1000 m: Hagymási Réka, Medveczky Erika
  • K-4 500 m: Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra
  • C-1 200 m: Nagy Bianka
  • C-1 500 m: Bragato Giada
  • C-1 5000 m: Lakatos Zsanett
  • C-2: 200 m Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső
  • C-2: 500 m Balla, Devecseriné Takács