Macedóniát is legyőzték a női kézisek

2010.08.27. 20:32

A magyar női kézilabda-válogatott fölényes győzelmet aratott a macedón csapat felett a Telenor Kupa pénteki, második fordulójában, Fehérgyarmaton.

Telenor Kupa, 2. forduló:
Magyarország–Macedónia 33-19 (21-9)

Szemben a csütörtöki, törökök elleni összecsapással, most az eleje sem volt szoros: a 10. percben már 8-2 állt az eredményjelzőn, így a vendégek kapitánya hamar időt kért. Negyedóra elteltével 11-3 volt az állás, majd egy rövid kihagyást követően visszaállt a rend, és már a szünet előtt kétszámjegyűvé vált a különbség.

A fordulást követően mindenki játéklehetőséget kapott, ám a cserék majdnem ugyanolyan szorgosan termelték a gólokat, mint az első félidőben szereplő társaik. Az 56. percig átlagban minden két magyar találatra esett egy macedón gól, majd a hajrában néhány eladott hazai labda miatt nem lett még nagyobb a vendégek veresége.

Szombaton a két százszázalékos együttes, a magyar és a horvát csatázik a Telenor Kupa első helyéért.

A nap másik találkozóján:
Horvátország-Törökország 37-24 (17-10)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (68-36), 2. Horvátország 4 (74-46), 3. Macedónia 0 (41-70), 4. Törökország 0 (41-72)