Vb-középdöntős a kézilabda-válogatott

2011.01.18. 19:16
A magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon 28-24-re legyőzte Japánt. A csapat az utolsó csoportmeccstől függetlenül a vb-középdöntőbe jutott, ahová 2 pontot visz magával.

Mikler kezdett a magyar kapuban, az első lövés arcon találta. A japánok szereztek vezetést, Iváncsik Gergő szélsőgóllal azonnal egyenlített.

Nem kezdtünk jól, de két eladott labda után Gulyás indításból lőtt góljával vezettünk 2-1-re. Amint várható volt, a japánok nyitottan védekeztek, a térfelük közepénél már letámadtak, lábmunkájuk félelmetes sebességű volt. Ilyésé volt az első kiállítás, a 10. percben Iváncsik góljával 6-4 lett az előny.

A japánok nyitott védekezését könnyű betörésekkel zavarták meg, a magyar csapat kifejezetten jól játszott. Japán 10 percig nem lőtt gólt, a 17. percre 10-4-re elhúztunk. A válogatott jól is védekezett, a japánok tanácstalanok voltak támadásban, védekezésüket is szorosabbra húzták, hiába.

A 60%-kal védő Mikler, Iváncsik és Ilyés voltak a csapat legjobbjai, az eredmény 4-4-ről lett 12-4. Az utolsó 10 percre váratlanul megakadt a játék, a 9 perces gólszünetet Császár első találata törte meg, 13-8 volt a félidő.

A 2. félidő Lékai góljával kezdődött, Ilyés és Iváncsik (egyszer testvére, Tamás passzából) is gólokat lőtt (17-9). Zubai fejen találta a kapust, lecserélték, de cserekapusuk, Kai sokkal jobban védett. A 40. percre (19-9) úgy tűnt, Japán feladta: elfáradtak, nem volt lendületük, Mikler mindent védett, szinte minden magyar támadás góllal végződött.

Ilyés a harmadik kiállításánál piros lapot kapott, és megint jött a megtorpanás, csak ez húsz percig, a meccs végéig tartott. Indításgólokból 21-10-ről 21-14-re zárkóztak, zsinórban négyet lőttek. Romlott a védekezés, a zártabb fallal nem tudtunk mit kezdeni, 15 perc alatt 4 gól sikerült lőni, Japán néhol látványosan játszva visszajött a meccsbe.

25-22-nél (56. perc) Mocsai időt kért, sikerült megnyugtatnia a csapatot, az előny egy része megmaradt, a magyar válogatott 28-24-re legyőzte Japánt, egy veresége mellett harmadik meccsét nyerte Svédországban.

Mocsai Lajos: "Felemás érzések kavarognak bennem. Felkészültünk a japánok nyitott védekezésére, és sikerült komoly előnyt szereznünk. Amikor viszont a mozgékony ellenfél visszahúzódott hatos vonala elé, akkor meg nagyon nem ment nekünk. Az átlövőink bizonytalanok voltak, a japánok sokszor szereztek labdát, indításból könnyű gólokat lőttek. Ezzel párosult, hogy az ellenfélnél a kapus remekül védett."

Csütörtökön az osztrákok elleni tét nélküli meccsel zárul a csoportkör, mivel Izland 16-11-es félidő után 26-23-ra legyőzte Ausztriát, így a magyar válogatott az utolsó találkozótól függetlenül a vb-középdöntőbe jutott, ahová 2 pontot visz magával. A B csoportból Mocsai Lajos három győzelemmel és egy vereséggel álló csapata mellett a százszázalékos Izland, illetve a Brazíliát csak csak egy góllal legyőző Norvégia jutott a középdöntőbe.

Eredmények

B csoport (Linköping), 4. forduló:
Magyarország-Japán 28-24 (13-8)
gól: Iváncsik G. 9/1, Lékai 6, Császár 5, Ilyés 3, Mocsai 2, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, illetve Mijazaki 5, Szuemacu 3, Higasinagahama S. 3, Nomura 3/1, Tojoda 2/1, Murakami 2, Higasinagahama H. 2, Kisigava 1, Tomita 1, Kai 1, Kadojama 1
Izland-Ausztria 26-23 (11-16)
Norvégia-Brazília 26-25 (13-12)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Izland 8 pont, 2. (már továbbjutott) MAGYARORSZÁG 6 (116-103), 3. (már továbbjutott) Norvégia 6 (117-107), 4. Ausztria 2 (114-116), 5. Japán 2 (108-129), 6. Brazília 0

D csoport (Göteborg): Argentína-Svédország 27-22 (12-10), Chile-Szlovákia 29-29 (15-12), Lengyelország-Koreai Köztársaság 25-20 (10-11). Az állás: 1. (már továbbjutott) Lengyelország 8 pont, 2. (már továbbjutott) Svédország 6, 3. Argentína 5, 4. Koreai Köztársaság 3, 5. Szlovákia (102-125) 1, 6. Chile 1 (92-132)