Veretlenek maradtak a győri kézisek

2012.11.11. 19:47 Módosítva: 2012.11.11. 20:58

A Győri ETO női kézilabdázói Horvátországban legyőzték a Podravka Koprivnica csapatát (22-29). Ezzel a győzelemmel a győriek a Bajnokok Ligájában a csoportjukban az első helyen végeztek. Tovább jutottak a középdöntőbe, ahol könnyebb sorsolás vár rájuk.

A kezi.hu beszámolója szerint számos hetest fújtak be a bírók. A győriek az első félidőben vezettek egy góllal, majd a második félidőben könnyedén nyertek. Görbicz az 55. percben lőtte első gólját, viszont kiemelik Kovacsicsot (6), Lekicset (7) és Radicsevicset (5).

Podravka Koprivnica–Győri Audi ETO  22-29 (11-14)

Kapronca, játékvezetők: Schulze, Tönnies (németek).

KOPRIVNICA: Jelcic, Zderic, Kapitanovic (kapusok), A. Covic, Z. Covic 2, Damjanovic 7 (5), Dragisic, Gace 3, Horvat 2, Milanovic-Litre 4, Pongrac, Pusic-Koroljevic, Senvald, Vidak 1. Edző: Neven Hrupec.

GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 4, Görbicz 2, Hornyák D. 1, Korsós, Kovacsics 6 (4), Lekics 7 (3), Löke 1, Orbán, Radicsevics 5, Rédei-Soós 3, Szepesi, Tervel. Edző: Ambros Martin.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 12/7.

Csoportállás B

1. Győri ETO  10

2. Podravka Koprivnica  6

3. Krim Ljubljana  4

4. Cluj (Kolozsvár)  0

Az FTC 30-28-ra nyert vasárnap Dabason az orosz Dinamo Volgográd ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen a C jelű kvartettben. A ferencvárosi csapat, amely a szünetben még háromgólos hátrányban volt, már korábban kiharcolta a középdöntőbe jutást.