Kézi-Eb: most a sima vereség is belefért

2012.12.13. 22:29
A már biztos elődöntős magyar női kézilabda-válogatott tét nélküli mérkőzésen 31-25-re kikapott az orosz csapattól a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjének zárómérkőzésén.

A magyar női kézilabda-válogatott utolsó középdöntős meccse előtt már minden kérdés tisztázódott: a szombati elődöntőben a norvégokkal találkozunk.

Karl Erik Böhn kapitány ígéretének megfelelően azokat küldte pályára az oroszok ellen, akik eddig kevesebbet játszottak. Nyilván a tartalékokat szerette volna játékba hozni, mert az elődöntőben mindenkire szükség lesz a címvédő, és kétszeres olimpiai bajnok Norvégia ellen.

Az eltiltása után visszatérő Tomori volt az irányító, Bulath és Rédei a két átlövő, Szabó beállóban, Bódi valamint Kovacsics a két szélen.

Az első perctől érezni lehetett, hogy nem azzal a sebességgel és lendülettel lépett pályára a csapat, ami egyébként minden más esetben elvárható lenne, védekezésben messze nem volt meg az a keménység, ami a románok ellen sikert hozott.

A szélről meghökkentő gólokat kaptunk, így 5-5 után könnyen ellépett az ellenfél, a félidő vége előtt már 7-13 is volt, amikor emberhátrányban megrázta magát az akkor már Görbiczet is a soraiban tudó csapat, és a szünetre kettőre csökkentette a különbséget. (11-13)

A 39. percre újra visszaállt a hatgólos különbség (14-20), Böhn az elődöntőt szem előtt tartva már nem akart belenyúlni a meccsbe, a tartalékok pedig csak a nagyon súlyos vereséget szerették volna elkerülni.

Ezt végül sikerült is, mert a nyolc gólról visszajöttünk ötre, végül hat góllal nyertek az oroszok. Épp ekkora különbség kellett nekik, hogy az ötödik helyért játszhassanak a dánokkal, de valahogy mégsem örültek.

Herr Orsolyán kívü igazán átlag feletti teljesítmény nem akadt, de most nem is kellett. Majd szombaton, a címvédő norvégok ellen.

Eredmények

Középdöntő, 3. forduló, II. csoport (Újvidék):
Oroszország-Magyarország 31-25 (13-11)
Újvidék, 2000 néző, V: Crnojevic, Kostecki Radic (horvátok)

Az orosz góldobók:
Ilina 7/3, Kuznyecova 6, Csernojvanyenko 4/2, Szen 3/1, Posztnova 3, Jarceva 3, Avdekova 2, Sztyepanova 2, Punko 1

Magyarország:
Herr - Bódi 3, Rédei-Soós 5, Szabó 1, Tomori 2/1, Bulath 3, Kovacsics 5, cserék: Klivinyi 2, Görbicz 3/2, Triscsuk 1/1

6. Spanyolország 3
Az oroszok és a németek között - mivel egymás ellen döntetlent játszottak, és összesített gólkülönbségük is egyenlő - a több lőtt gól döntött, a románok és a spanyolok között pedig az egymás elleni eredmény.