Két foghatatlan átlövő törte meg a Leónt

2013.03.17. 19:08

A Veszprém a második félidő kisebb hullámvölgye után 23-20-ra verte az Ademar Leónt a kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Nagy László bombaformában játszott, hét gólt vágott, a másik szélen a hatgólos Iman Dzsamali nőtt fel hozzá, és Alilovic kapus is jó védőteljesítménnyel járult hozzá a győzelemhez.

Tavaly az utolsó pillanatokban lőtt góllal az Ademar kiejtette a Veszprémet a BL-ből, de most mégis a magyar csapat számított esélyesebbnek, mert a válságban lévő spanyol klubtól sorra eligazoltak a legjobbjai. Nagyék ezért is győzelmi reményekkel utaztak el.

Jól is kezdődött a meccs, Nagy egyből két átlövéssel nyitott, míg a spanyolok egyszerűen képtelen voltak a kapuba találni az első hat percben, ezért már korán időt kértek. Carou aztán meg is lőtte csapata első gólját (1-2), de mivel mindkét oldalon erős volt a védekezés megint öt percet kellett várni az újabb gólig. Azt szerencsére Gulyás lőtte, majd a másik oldalon az egész meccsen nagy fomában játszó szélső, Carillo kezdte meg jó sorozatát.

A León nagyon küzdött, de a jobb oldalról sebezhető volt, Terzics és Nagy is könnyen lőtt gólokat, a 26. percben azért még egyenlíteni tudott a spanyol csapat, de a veszprémi időkérés után már nem tudta felvenni a ritmust, Nagy és Dzsamali bombázott és 8-11-es magyar előnnyel zárult a félidő.

A második félidőben is a két átlövő vitte hátán az MKB-t, egy-két gólon tudták tartani a Vranjes és Carillo révén egyre veszélyesebb Leónt. 17-17-nél újra egyenlő volt az állás az 53. percben, többször is leindították a Veszprémet, és hiába védett bravúrosokat Alilovic, ez már kevés volt.

Nantes és Castro góljával már kettővel is ment az Ademar, ami a védekezésén is változtatott. Az átlövőket ugyan meg tudták fogni, de így a védőfal mögé játszott labdákkal verték meg őket. A szélről Iváncsik lőtt két fontos gólt, de a behúzódó Terzics és Gulyás is betalált az utolsó percekre már széteső spanyoloknak.

A visszavágót egy hét múlva játssza otthon a Veszprém, a háromgólos előnnyel nincs félnivalója, és könnyedén a legjobb nyolc közé juthat.

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém 20-23 (8-11)
gól: Carillo 5, Campos 4/1, Iosu 3, Castro 2, Vranjes 2, Cabanas 1, Carou Gonzalez 1, Pineiro 1, Ruesga 1, illetve Nagy L. 7, Dzsamali 6, Terzics 3/1, Gulyás 2, Iváncsik G. 2, Császár 1/1, Rodriguez 1, Sulic 1