Nagy baj, hogy használhatatlan a lerohanásos játékunk
További Kézilabda cikkek
- A tabella élén telel a magyar válogatott játékos csapata a Bundesligában
- Imre Bencéék nagy csatában győztek, tapadnak az élmenőre a Bundesligában
- Magyar válogatott játékos volt a mezőny legjobbja a Bundesliga-meccsen
- Megkezdődött a jegyárusítás a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjére
- A döntőben sem bírtak a norvég szupersztárokkal, hibátlanul védték meg Európa-bajnoki címüket
Két meccs után nulla ponttal áll a magyar női kézilabda-válogatott az idei világbajnokságon, erre volt is esély, de sohasem jó ezt kimondani. Kivált, mert győzelmi kényszerben vagyunk mostantól, hogy egyáltalán a negyedik hely meglegyen.
Így jönnek a meccseink: Argentína (kedd, 14.00), Lengyelország (csütörtök, 14.00), Csehország (péntek, 18.00)
Volt már olyan, hogy a válogatott két meccs után győzelem nélkül áll, 1993-ban is például, a hetedik helyre azonban mégis oda tudott érni. Az akkori és a mostani kézilabda viszont már egész más.
Rasmussen, amikor a lengyelek kapitánya volt, kétszer is negyedik is lett, de a csoportban két vereséget szenvedett, igaz egyszer sem indított pont nélkül. Sőt, a tavalyi Eb-n, amikor már magyar kapitány volt, akkor is két kudarccal nyitott, aztán a legfontosabbkor nyert a csapat, és ott volt a középdöntőben. De ez a múlt, nézzük, milyen a képünk a statisztikákban ezen a héten.
Az első két meccs alapján megállapítható, hogy a lerohanások nem működnek.
Miért baj ez?
Mert a norvégoktól öt, a svédektől három ilyen gólt kaptunk. A lerohanások alapja egy kemény és feszes, pontos védekezés lenne, majd onnan indulni. Könnyű gól, nem kell az ellenfele fala előtt ütközni, pofonokat kapni.
Technikai hibák. Szemre a norvégok ellen igen sok volt, és mint a statisztikák mutatták, a svédek ellen sem lett kevesebb. Viszont meglepő: a norvégok 12-szer, mi 11-szer hibáztunk. A magyar támadásokba azonban kétszer akkor csúszott hiba, amikor nagyon nem szabad, amikor levittük a kapust, és úgy csikartuk ki a létszámfölényt.
A norvégok ellenben akkor hibáztak, amikor már kényelmesen, magabiztos előnyből játszhattak, nem a legjobbjaik voltak fent.
A svédek egyébként lőttek négy kapufát, mi csak egyet, Bundsen 14 védésére Bíró Blanka 13-mal válaszolt. A lövőszázalék 51-50 oda, mégis három lett közte, mert a könnyű, rendezetlen védelem elleni gólokra nem volt válaszunk.
Még egy fájdalmas adat: a jobb szélről nem volt értékesített támadásunk vasárnap este, noha négyszer is oda került labda.
Ha pedig az első meccsre térünk vissza, akkor azt látjuk, a bal átlövők tizenkétszer próbálkoztak, egyszer jártak sikerrel. A legfontosabb posztról ilyen százalék elfogadhatatlan. Klivinyi a második meccsre már magához tért, 5 gólt is lőtt a svédeknek, de összességében ez is kevés volt.
Schatzl Nadine eddig 8 gólos a két meccsen, ő a legeredményesebb játékosunk. Neki klasszikus helyettese nincs, mert Görbiczet vagy Kovacsicsot húzza le a szélre a kapitány.
A Fradi védőspecialistája, Mészáros Rea az egyetlen, aki eddig még nem kapott lehetőséget. Nem marad így, mert Rasmussen az elejétől mondta, hogy mindenkire szüksége van.
Egyelőre a saját kezünkben a sorsunk, és ha három győzelem jön, akkor még kis szerencsével a második hely is elérhető.