Hetesekkel kupadöntős a Győr kézicsapata

2018.03.31. 14:38

Nagy izgalmak között ért véget a női kézilabda Magyar Kupa első elődöntője, amelyiket a tavalyi győztes Ferencváros és a bajnoki valamint BL-címvédő Győri Audi Eto játszott.

A Győr tartalékos, mert Tomori, Oftedal és Nora Mörk nem léphetett pályára. A hiányukat nem lehetett érezni az első félidőben, mert 15-12-re vezettek. A második félidőben volt már mégy is közte, de a Fradi utolérte a győrieket, 17-20-ról (Pena, Lukács és Kovacsics találataival) felzárkóztak. 1-0 után 22-21-re vezetett ismét az FTC, akkor már az 51. percben jártunk.

Az utolsó előtti percben a brazil Amorim egyenlített (tavaly is így volt), 25-25 lett, a Fradinak viszont volt még esélye, hogy nyerjen, de a norvég Grimsbö előbb védte Schatzl lövését, majd Elek Gábor időt kért, és Pena a kapufára bombázott.

Azonnal jöhettek a hétméteresek - nem volt hosszabbítás -, amit az egész meccsen nem dobtak jól a játékosok, mind a négy kapusnak volt hárított lövése. Görbicz is kétszer rontott például, de Groot sem volt a feladat magaslatán.

• Anna Mette Hansen (Győr) bedobta

A Siófok-Érd másik elődöntő úgy lett 23-23, hogy az utolsó pillanatban egyenlített a Siófok. A büntetősorozatban az első és a negyedik érdi lövés kimaradt, vagyis a Siófoknak két meccslabdája volt. Az első a kapufán végezte, a másodikat megfogta a kapus. Az első ötös után tehát nem dőlt el semmi, mert 3-3 volt. A Siófok újabbat hibázott a folytatásban, így a Győr ellenfele az Érd lesz a döntőben.