Teréz
23 °C

A vb-döntős előtt nyerte csoportját a kéziválogatott

2018.06.02. 19:54

A magyar női kézilabda-válogatott csoportelsőként jutott ki a november 29-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokságra, miután a selejtezősorozat utolsó fordulójában, szombaton 30-22-re legyőzte Fehéroroszországot Kecskeméten. A két nemzet hetedszer találkozott, és minden alkalommal a magyarok győztek, ezúttal is.

Nem indult viszont könnyen, mert Kim Rasmussen szövetségi kapitánynak már a kilencedik percben időt kellett kérnie, a pontatlan támadójáték és a gyenge védekezés miatt a vendégek 5-2-re vezettek. A folytatásban növelte, majd őrizte előnyét a fehérorosz csapat, de a szünet előtt a magyaroknak sikerült felzárkózniuk (12-13).

A második félidőre megmaradt a mieink lendülete, szervezettebb támadásokkal és egyre hatékonyabb védekezéssel sikerült fordítani, és végül Hornyák Dóra és Kovacsics Anikó vezérletével magabiztosan győztek.

Hogy csoportelső lett a magyar csapat, azért fontos, mert a június 12-i sorsoláson jobb kalapba kerülhet, mintha második helyen jutnak ki.

Eredmény, 7. csoport, 6. (utolsó) forduló:

• Magyarország-Fehéroroszország 30-22 (12-13)
  • a magyar válogatott gólszerzői: Hornyák D. 7, Faluvégi 6, Háfra, Kovacsics 4-4, Schatzl 3, Kisfaludy, Lukács, Puhalák, Szabó L., Szekerczés, Tóth G. 1-1

A magyar válogatott korábbi eredményei:

• Magyarország-Koszovó 37-12 (18-5)
  • Fehéroroszország-Magyarország 18-25 (8-12)
  • Magyarország-Hollandia 18-19 (11-10)
  • Hollandia-Magyarország 22-23 (12-12)
  • Koszovó-Magyarország 15-37 (3-16)
  • A csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 pont, 2. Hollandia 10, 3. Fehéroroszország 4, 4. Koszovó 0

A csoportok első két helyezettje és a legjobb harmadik jutott ki a kontinenstornára. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.